Vecpiebalgas novada pašvaldība Vecpiebalgas novada pašvaldība
Alauksta 4, Vecpiebalgas pagasts, Vecpiebalgas novads, LV-4122, Latvija
+371 64107279, 64125751, mob. +371 28381960
+371 64161969 (fakss vienots visām novada iestādēm)
vecpiebalga@vecpiebalga.lv
·  Darba piedāvājumi
·  Izsoles
·  Kultūras pasākumi
·  Pašvaldības autoceļu saraksts


<< Decembris 2017 >>
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

82641

IZPILDDIREKTORES SKAIDROJUMS PAR DARBA INTERVIJU
29.11.2017


Ņemot vērā šobrīd publiskajā telpā izskanējušo informāciju un pārmetumus man personīgi un pašvaldības vadībai kopumā, uzskatu, ka ir nepieciešams detalizēti sabiedrībai izskaidrot procedūru par tūrisma konsultanta pieņemšanu darbā.

2017.gada 1.novembrī norisinājās darba intervija vakancei tūrisma konsultants. Uz vakanci bija pieteikušies trīs pretendenti – Guntis Davidovs, Laura Prūse un Līga Žemozdzika. Visi pretendenti piedalījās darba intervijā un prezentēja savu vīziju par tūrisma attīstību Vecpiebalgas novadā. Pēc visu kandidātu uzklausīšanas komisija vienprātīgi secināja, ka kandidāti ir vienlīdz labi, taču priekšroka tika dota Guntim Davidovam augstākās izglītības tūrisma jomā dēļ.

2017.gada 2.novembrī no rīta personāla speciāliste Sandra Lazdiņa nosūtīja e-pasta vēstuli Guntim Davidovam, kurā viņam paziņoja, ka viņš ir apstiprināts uz vakanto amata vietu tūrisma informācijas konsultants, un lūdza sazināties par darba līguma sagatavošanas jautājumiem. Atbilde līdz nākamās dienas pēcpusdienai netika saņemta, tāpēc personāla speciāliste viņam zvanīja, lai noskaidrotu, ar kuru datumu Guntis ir gatavs sākt strādāt. Sarunu uzsākot, Guntim bija svarīgi uzzināt atalgojumu, kuru viņš nebija precizējis intervijas laikā. Personāla speciāliste viņu informēja, ka atalgojums šobrīd ir 564 euro pirms nodokļu nomaksas, un paskaidroja, ka ar nākamo gadu alga tiks palielināta, taču precīzi šobrīd nav iespējams pateikt par cik tas būs. Guntis informēja, ka viņam šobrīd nav autovadītāja apliecības un līdz ar to ir problemātiski nokļūt darba vietā Vecpiebalgā. Personāla speciāliste pārrunāja ar Gunti citus veidus, kā nokļūt darba vietā, kā arī par iespējām strādāt attālināti.  Saruna beidzās ar to, ka Guntis teica, ka viņam viss vēl jāapdomā un ka viņam vēl būs daudz precizējošu jautājumu. Personāla speciāliste ieteica sazināties ar domes priekšsēdētāju vai izpilddirektori.

Nevarot sagaidīt zvanu no Gunta, 2017.gada 7.novembra pēcpusdienā zvanīju pati, lai noskaidrotu, ko Guntis ir izlēmis. Guntis norādīja uz to, ka šobrīd ir ļoti aizņemts, vēlreiz akcentējot, ka viņam nav iespēju nokļūt darba vietā. Svarīgākais Gunta arguments darbu nepieņemt bija atalgojums. Guntim paskaidroju, ka šobrīd tas ir iepriekšējā konsultanta atalgojuma apjoms, vadoties no viņa pienākumiem un ieguldītā darba, un ka plāns ir atalgojumu palielināt, taču tas varētu notikt pēc pārbaudes laika beigām, ja viņš sevi pierādīs kā darīt varošu un zinošu speciālistu. Guntis palūdza nedēļu laiku apdomāties (līdz 2017.gada 13.novembrim).

2017.gada 13.novembrī ziņu no Gunta nesaņēmu, tāpēc 14.novembrī zvanīju pati, kad Guntis pateica, ka ir aizmirsis man piezvanīt un no darba atsakās. Pēc atteikuma saņemšanas domes priekšsēdētājs sazinājās ar nākamo kandidāti Lauru Prūsi.

Paralēli komunikācijai ar Gunti notika nākamā gada amatu saraksta gatavošana un algu noteikšana. Pastāvot uz savu viedokli, ka jaunam darbiniekam sevi vispirms ir jāpierāda esošā atalgojuma ietvaros un ka algas paaugstināšana var notikt tikai pēc pārbaudes laika beigām, tūrisma informācijas konsultanta atalgojumu nākamajam gadam virzīju esošajā apmērā – EUR 564. Šo savu pārliecību aizstāvēju arī komitejas sēdē. Atsevišķi domes deputāti (Inese Navra, Edžus Ķaukulis un Kristaps Driķis) bija ļoti sašutuši par manu viedokli un uzstāja uz algas palielināšanu sākot ar 2018.gada janvāri. Sakarā ar plānu palielināt prasības un darba apjomu šim darbiniekam, domes priekšsēdētājs ierosināja ar jaunu gadu amata vietu pārdēvēt kā tūrisma speciālists. Apvienojot šos viedokļus, amats tūrisma speciālists amatu sarakstā tika pielīdzināts pārējiem šāda paša līmeņa speciālistiem, nosakot speciālista amata atalgojumu.

Pēc komitejas sēdes, saprotot, ka atalgojums tomēr uzreiz būs lielāks, Guntis sazinājās ar domes priekšsēdētāju un lūdza iespēju strādāt. Ņemot vērā, ka jau bija uzrunāta nākamā kandidāte, bija tikai korekti sagaidīt viņas atbildi. Laura Prūse piekrita darbu pieņemt bez pretenzijām pret šī brīža atalgojumu un bez iebildumiem par iespēju nokļūt darba vietā. Laura Prūse darbu uzsāks ar 2017.gada 1.decembri.

Sākotnēji tika plānots, ka jaunais darbinieks darbu uzsāks jau novembra sākumā, taču šis process ilga trīs nedēļas, jo potenciālais darbinieks tūlītēja atalgojuma paaugstināšanu nostādīja augstāk par iespēju sevi apliecināt un pierādīt ar darbiem. Vai darba devējs, pieņemot darbā darbinieku ar šādu attieksmi, būtu ieguvējs?

Izpilddirektore Lelde Burdaja
      Atpakaļ