KultūraNovads

GRĀMATAS ATVĒRŠANAS SVĒTKI VECPIEBALGĀ

27.novembrī plkst. 17.00 Vecpiebalgas pagasta bibliotēkā grāmatas “Beinertu dzimta. Ikvienam no mums ir vai ir bijis savs sapnis” atvēršanas svētki.
Zigurda Beinerta darbs ir pētījums par Beinertu dzimtu un ar to saistītām dzimtām no 18. gadsimta sākuma. Darbā izmantoti arī citu dzimtu un radinieku sastādītie ciltskoki, kas precizēti baznīcu arhīvos un citās datu bāzēs. Šajā grāmatā kopā minētas 53 dzimtas, tostarp 20 no Vecpiebalgas novada. Grāmatā var atrast  Šancbergu, Pilsētnieku, Šīronu, Vanagu, Veispālu, Rātminderu, Kornetu, Stērstu, Riekstiņu, Vīksnes, Melbāržu, Kamparu, Hiršu, Jēgeru, Ruceļu, Sprogu, Stradiņu, Prāvo, Jurjānu, Pakalniešu, Zikmaņu dzimtas radurakstus.  Kopā grāmatā minēts ap 8000 personu, atsevišķi izdalīti Latvijas valsts augstākos apbalvojumus saņēmušo, kā arī Staļina represijās cietušo saraksti. Dzimtu savstarpējā saistība ir pārsteidzoša — gan radnieciski, gan arī darbos.
Ja arī tev ir interese par savām saknēm, atnāc, atrodi un ieraksti  savas ģimenes senču vārdus  dzimtu kokā!
Pasākumā piedalīsies arī apgāda „Jumava” vadītājs Juris Visockis. Būs  iespējams iegādāties apgādā “Jumava” iznākušās grāmatas.

Visi laipni aicināti, ieeja pasākumā bez maksas.

 

Saistītie raksti

Back to top button

Close