Pārvaldes jaunumiSabiedrības drošība

NOTEIKTI JAUNI EPIDEMIOLOĢISKĀS DROŠĪBAS PASĀKUMI

LAI APMEKLĒTU PAŠVALDĪBAS IESTĀDES KLĀTIENĒ, OBLIGĀTI IEPRIEKŠ JĀPIESAKA APMEKLĒJUMS.

Ministru kabinets piektdien, 12. martā, apstiprināja vairākus uzlabojumus epidemioloģiskās drošības pasākumos, lai līdz Lieldienām mērķtiecīgi nostiprinātu pašreizējo Covid-19 saslimstības krituma tendenci. Papildu drošības prasības darbam klātienē noteiktas valsts un pašvaldību institūcijām

Attālinātais darbs
No 16. marta klātienē strādāt drīkstēs tikai tie darbinieki, kuru darba specifikas dēļ pienākumus nav iespējams veikt attālināti un iestādes vai uzņēmuma vadītājs ir devis atļauju. Tāpēc Vecpiebalgas novada pašvaldība nosaka, ka, lai apmeklētu pašvaldības iestādes (t.sk. pagastu pārvaldes un administratīvo centru) klātienē, apmeklējums uz konkrētu laiku jāpiesaka vismaz vienu dienu iepriekš. Kontaktinformāciju skatīt

Izglītība
Pirmsskolas izglītības iestādēs no 16. marta darbu turpinās, uzņemot tikai tos bērnus, kuru vecākiem jāstrādā klātienē, kā arī tiem, kuru darba specifikas dēļ nav iespējams attālināti vienlaikus strādāt un nodrošināt bērnu pieskatīšanu. Pirmsskolas izglītības iestādēs gan mācību procesa laikā, gan ārpus tā darbiniekiem pareizi jālieto mutes un deguna aizsegs.
No 16. marta ļaut pašvaldībās, kurās 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100000 cilvēkiem nepārsniedz 250, drīkst klātienē organizēt līdz piecām formālās izglītības nodarbībām un līdz divām neformālās izglītības nodarbībām nedēļā vienas klases grupai līdz 20 cilvēkiem ārpus telpām. Vienas nodarbības ilgums nepārsniedz 40 minūtes.

Sabiedriskais transports
Sabiedriskajā transportā nedrīkst atrasties vairāk par 50% no visa iespējamā pasažieru skaita. Tādēļ pasažieriem, izvēloties sēdvietu sabiedriskā transporta salonā, jāievēro marķējums un norādes.

Vienotajā mājaslapā www.covid19.gov.lv par Covid-19 jautājumiem ir pieejams visu spēkā esošo drošības pasākumu kopsavilkums.

Saistītie raksti

Back to top button