KultūraNovads

PIEBALDZĒN! IESAISTIES IZSTĀDES VEIDOŠANĀ!

Piebalgas muzeju apvienība „Orisāre” aicina piebaldzēnus iesaistīties Latvijas Valsts simtgadei un Piebalgas cilvēkiem veltītas izstādes „Šūpuļdziesma piebaldzēnam” veidošanā.

Izstāde būs apskatāma Emīla Dārziņa „Jāņaskolā” 2018. gada vasaras sezonā. Izstādei esam atlasījuši mūsu muzeju krājuma priekšmetus, taču šoreiz ar tiem vien ir par maz.

Būsim ļoti pateicīgi par:

1. Fotoattēliem. Laika posms: no 19.gs.līdz 20.gs.90. gadiem.

Tēmas:

  • kristības, vārda došanas svētki vai bērnības svētki (padomju periods);
  • dažādi citi piebaldzēnu dzīves svētki, godi ne tikai svinētāji, bet arī, piemēram, saimnieces godos;
  • nozīmīgi dzīves sasniegumi, dažādas apbalvošanas;
  • attēli, kas ataino darba procesu, piemēram, talkas utt.
  • ikdienas mirkļi.

Bildēs jābūt redzamiem piebaldzēniem! Šoreiz Piebalgas nedalīsim, tādēļ tie var būt kā vecpiebaldzēni, tā jaunpiebaldzēni. Tāpat nepieciešama informācija par cilvēkiem un notikumiem.  Protams, īpaši priecāsimies par izvērstu informāciju, taču noderēt var arī daiļrunīgi attēli, par kuriem sīku ziņu nav. Bildes, kurās redzami nezināmi cilvēki nezināmā laika posmā gan šoreiz nederēs. Neesiet pārāk kritiski bilžu izvēlē, jo gaidām ne tikai skaistas grupu bildes ar sapucētiem ļaudīm, bet jo īpaši – bildes darbībā, procesā, ar laikmetu raksturojošām detaļām.

Nogādāt bildes mums iespējams divos veidos: sūtot uz e-pastu piebalgasmuzeji@inbox.lv vai atgādājot personīgi uz PMA „Orisāre” krājuma daļu Vecpiebalgas pag., Norkalni-2. Personīgas tikšanās gadījumā pierakstīsim jūsu stāstus, noskenēsim attēlus un uzreiz arī tos saņemsit atpakaļ.

2. Būsim ļoti pateicīgi, ja uz izstādes laiku uzticēsit mums kādas īpašas dzimtas relikvijas. Tās var būt gan kristību dāvanas, rokdarbi ar īpašu stāstu, kādas piemiņas lietas, varbūt dzimtai nozīmīgs darbarīks vai kāda cita lieta ar emocionālu vērtību. Gaidīsim lietu aprakstus un attēlus e-pastā, piedāvājumu uzklausīsim arī telefoniski: 26131784.

Par katru jūsu izstādei piedāvāto priekšmetu sastādīsim atbilstošu dokumentāciju. Priekšmetus eksponēsim slēgtās vitrīnās muzejā ar apsardzi.

PIEBALDZĒNI! Izstādē vēlamies runāt ne tikai par tālu pazīstamiem Piebalgas dižgariem, bet par katru krietnu piebaldzēnu, kas reiz strādājis un dzīvojis šajā īpašajā Dievzemītes vietā. Par zemnieku, amatnieku, pastnieku, skolotāju, pārdevēju un vēl un vēl. Šī ir iespēja izvēdināt pūralādes, notraukt putekļus no albumiem un lepoties, lepoties, lepoties!

Saistītie raksti

Back to top button

Close