Novads

Piesakies Lielajai talkai 30.aprīlī

Jau 15.gadu pēc kārtas 30.aprīlī Latvijā norisināsies Lielā Talka, kuras laikā mēs ne vien sakopjam un labiekārtojam savu apkārni, bet arī veidojam izpratni un izglītojam sabiedrību par klimata pārmaiņām un mūsu rīcības nozīmīgumu šajā procesā.

Šī gada talkas moto ir “CELIES, POSIES, IESAISTIES!”

Talkotājiem iespējams pieteikt savu talkas vai vides labiekārtošanas vietu Lielās Talkas mājaslapā www.talkas.lv. Mājaslapā atrodamas divas interaktīvās Lielās Talkas kartes, kurās var pieteikt savu labiekārtošanas vai atkritumu savākšanas talku:

Lielās Talkas’22 karte
Šeit talkotāji aicināti pieteikt trīs veidu talkas – atkritumu savākšanas talkas, labiekārtošanas talkas vai apvienotās talkas – labiekārtošanas un atkritumu savākšanas darbiem: https://talkas.lv/liela-talka/pieteikt-talku/.

Solo Talkas’22 karte
Talkas aicināti pieteikt tie, kuri vēlas doties dabā un talkot vienatnē, divatā vai ar ģimeni, lai sakoptu tuvāko apkārtni. Tā ir iespēja individuālajiem talkotājiem pievienoties plašajam Latvijas talkotāju pulkam, lai kopīgi piedalītos pavasara sakopšanas darbos: https://talkas.lv/liela-talka/solo-talkas/ (SOLO talkotājiem savāktie atkritumi jānogādā oficiālajās talkošanas vietās, kuras atrodamas kopējā talkošanas kartē). Savu SOLO (tai skaitā DUO un Ģimenes) talkas maisu būs iespējams saņemt “Rimi” veikalos visā Latvijas teritorijā no 23. līdz 30.aprīlim, veicot pirkumu par jebkādu summu. Viens čeks līdzvērtīgs vienam maisam.

Savukārt, ja talkotāji vēlas piedalīties publiskajās talkās, nepieciešams vērsties pie talkas koordinatora – rakstot uz andris.lapins@cesunovads.lv.

Par Lielo Talku: Lielā Talka ir nevalstiska kustība Latvijā, kas kopš 2008.gada ne tikai organizē sakopšanas un labiekārtošanas talkas visā valstī, bet īsteno arī dažādus projektus sabiedrības izglītošanai vides aizsardzības jautājumos. Lielās Talkas patrons ir Valsts prezidents, ierindojot Latviju starp pirmajām valstīm pasaulē, kur vides aktivitātēm ir valstisks atbalsts tik augstā līmenī. 2019.gada augustā patronāžu pārņēma Valsts prezidents Egils Levits.

Par saviem zaļajiem darbiem rakstiet arī mums talkas@talkas.lv un projects@talkas.lv vai dalieties ar tiem sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus: #LielāTalka2022 #Espiederunakotnei #parzaluLatviju

Celies, posies, iesaisties! Uz tikšanos Lielajā Talkā 30.aprīlī visā Latvijā!

Saistītie raksti

Apskati arī šo
Close
Back to top button