DOMES PRIEKŠSĒDĒTĀJS

VAKCINĒSIMIES PRET COVID-19!

Marts 2021. Priekšsēdētāja sleja.
Godātie Vecpiebalgas novada iedzīvotāji!
Šajās dienās aprit gads, kopš dzīvojam savādāk, kā līdz tam. Tieši pirms gada visa pasaule arvien nopietnāk saskārās ar koronavīrusa Covid-19 uzliesmojumu un straujo izplatību. Marta vidū arī Latvijā tika ieviesta ārkārtējā situācija, valdība bija spiesta reaģēt un noteikt ierobežojumus, kas radikāli mainīja mūsu ikdienu. Lai arī pie tā visa esam šķietami pieraduši un adaptējušies, ir pilnīgi skaidrs, ka šādā veidā savu ikdienu nākotnē nevēlamies veidot. Taču, lai atgrieztos normālā dzīves ritmā, ir tikpat skaidrs, ka tas būs iespējams tikai tad, kad vīrusa izplatība mazināsies, kad saslimšanas riski nebūs tik lieli un bīstami mūsu veselībai un dzīvībai. Un šeit ir tikai viena izeja – vakcinācija.
Vakcinācijas temats šobrīd valstī ir aktualitāte numur viens, daudz par to tiek diskutēts un spriests – valdība cenšas tikt skaidrībā par nepieciešamo vakcīnu apjomu un vakcinācijas grafiku, bet sabiedrība vārās par to, vai vakcinācija ir laba vai slikta, cik tā ir nepieciešama un veselīga. Lai valdība tiek galā ar saviem uzdevumiem un mediķi ar saviem! Mūsu uzdevums ir būt atsaucīgiem un izmantot iespējas, lai beidzot varētu atgriezties normālā dzīves ritmā. Ir jāizmanto iespēja vakcinēties! Tie, kuri baidās, vai vakcinācija nekaitēs viņu veselībai, lai negrābsta informāciju internetā, bet konsultējas ar ārstiem, visupirms jau ar saviem ģimenes ārstiem, jo tikai viņi kompetenti un profesionāli var pamatot vakcinēšanās nepieciešamību.
Ir ļoti laba ziņa – Vecpiebalgas novadā praktizējošie ģimenes ārsti – Uldis Vasiļevskis, Zaiga Zariņa un Ilona Radziņa – visi ir gatavi nodrošināt vakcinācijas iespējas savās ārstu praksēs. Aicinu mūsu iedzīvotājus sazināties ar saviem ārstiem un pieteikties vakcinācijai! Arī pašvaldība nepieciešamības gadījumā atbalstīs ārstus un pacientus – aicinu sazināties ar mūsu Sociālo dienestu tos, kuriem būtu nepieciešama palīdzība nokļūšanai vakcinācijas punktos pie ģimenes ārstiem.
Vecpiebalgas novada iedzīvotāji! Būsim atbildīgi pret savu un līdzcilvēku veselību. Vakcinēsimies, lai pēc iespējas drīzāk mēs varētu atgriezties ierastajā dzīves ritmā!
Indriķis Putniņš, domes priekšsēdētājs

Saistītie raksti

Back to top button