IzglītībaSports

VECPIEBALGAS BĒRNUDĀRZS “MAZPUTNIŅŠ” IZVIRZĪTS “BeActive” IZCILĪBAS BALVAI

Jau pavisam drīz Latvijā un visā Eiropā tiks dota zaļā gaisma Eiropas Sporta nedēļai, kas norisināsies no 23. – 30. septembrim. Eiropas Sporta nedēļas kampaņas mērķis ir mainīt iedzīvotāju paradumus un mudināt būt fiziski aktīvākiem, aicinot sabiedrību sportot brīvā dabā, kas prasa mazāk līdzekļu. Latvijā aug tautas sporta popularitāte un 13% iedzīvotāju sportot sākuši pēdējā gada laikā, kas vieš cerību turpmākiem situācijas uzlabojumiem. Zināmi #BeActive Izcilības balvas pretendenti – “Grindeks”, “Sadales tīkli” un  pirmsskolas izglītības iestāde “Mazputniņš” Vecpiebalgā, kurā par sporta pedagogu strādā Vankūveras olimpisko spēļu dalībniece Līga Glāzere Spalviņa.
Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva, ko Latvijā realizē LSFP, ar mērķi pievērst Eiropas iedzīvotājus aktīvam dzīvesveidam un skaidrot tā pozitīvo ietekmi uz cilvēka dzīves kvalitāti. Eiropas Sporta nedēļa risināsies jau ceturto gadu. Pērn Eiropas Sporta nedēļas pasākumos Latvijā piedalījās 317 268 iedzīvotāju.
LSFP prezidents Einars Fogelis informē, ka Eiropas Sporta nedēļas atklāšana notiks 22. un 23. septembrī. “Tradicionāli Eiropas Sporta nedēļas atklāšanas svētki notiek ar vērienīgiem pasākumiem – šajā gadā ar #BeActive Spēka dienu un Pasaules čempionātu spēka vingrošanā,” sacīja E. Fogelis.

Vasaras sākumā tika izsludināts ikgadējais #BeActive Izcilība balvas konkurss, kuram organizācijas varēja pieteikties LSFP mājaslapā no 20. jūnija līdz 22. jūlijam. Šogad LSFP saņēma 16 pieteikumu, no kuriem tālākai cīņai par balvu LSFP izraudzījās trīs pretendentus – darbavietu kategorijā – “Grindeks” un “Sadales tīkli”, savukārt izglītības iestāžu kategorijā – PII “Mazputniņš” Vecpiebalgā, kurā par sporta pedagogu strādā Vankūveras olimpisko spēļu dalībniece Līga Glāzere Spalviņa.
Konkursa turpinājumā Eiropas Komisija katrā no nominācijām izvēlēsies trīs finālistus no visām kampaņas dalībvalstīm, kas turpinās cīņu par prestižām balvām. #BeActive Izcilības balva tiek pasniegta trijās kategorijās – lai īpaši godinātu personības, izglītības iestādes un iestādes vai uzņēmumus visā Eiropā, kas savā darbībā veicina nodarbošanos ar sportu un fiziskām aktivitātēm.

Arī šogad Eiropas Sporta nedēļā notiks ļoti daudz dažādu veselīgu dzīvesveidu popularizējošu aktivitāšu un pasākumu, kas norisināsies visā Latvijā dienā un naktī, ūdenī un svaigā gaisā, ielās un takās, pilsētās un laukos. Tāpat kampaņas laikā plānots pastiprinātu uzmanību pievērst izglītojoša rakstura aktivitātēm, kuru ietvaros fiziskās aktivitātes nozīmīgumu pamatos jomas speciālisti.
Eiropas Sporta nedēļa kulmināciju sasniegs 29. septembrī, kad notiks vēl nebijušas “#BeActive Sporta un Fitnesa nakts” akcijas aktivitātes, kuru laikā iedzīvotājiem būs iespēja apmeklēt sporta un fitnesa klubus vēlu vakarā un naktī.  Tāpat notiks arī jau iepriekšējos gados lielu atsaucību guvušais Nakts peldējums 2018.
Ikviens sporta entuziasts, sporta skolotājs vai treneris, ikviena sporta komanda, klubs, federācija vai pašvaldība ir aicināta organizēt un pieteikt (atzīmēt kartē) savas sporta aktivitātes, atvērtos koptreniņus un nodarbības www.beactivelatvia.lv.

Papildu informācija:

Kristaps Zaļkalns
Sabiedrisko attiecību speciālists
Latvijas Sporta federāciju padome
tālrunis +371 67288924

Saistītie raksti

Apskati arī šo
Close
Back to top button