KultūraNovads

VECPIEBALGAS BIBLIOTĒKĀ VIESOSIES RAKSTNIEKS MĀRIS BĒRZIŅŠ

7.novembrī plkst. 12.00 Vecpiebalgas pagasta bibliotēkā tikšanās ar rakstnieku, grāmatu „Trauma sapnis”, „Svina garša” un „Gūtenmorgens” autoru MĀRI BĒRZIŅU.
Romāns “Svina garša” iznāca 2015. gada sākumā izdevniecības “Dienas Grāmata” sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts” un jau tā pašā gada nogalē saņēma Baltijas Asamblejas balvu literatūrā un Dzintara Soduma balvu, bet 2016. gadā – Latvijas Literatūras Gada balvu kategorijā “Labākais prozas darbs”. Romāns bija nominēts arī LSM balvai “Kilograms kultūras” , laikraksta “Diena” gada balvai kultūrā “Zelta kartupelis” un Egona Līva piemiņas balvai “Krasta ļaudis”. Māra Bērziņa romāns “Svina garša”, ko angļu valodā tulkojusi Margita Gailītis, iekļauts izdevniecības “Dalkey Archive Press” antoloģijā “Labākā Eiropas proza 2017” (“Best European Fiction 2017”).
Latvijas Nacionālajā teātrī pēc Māra Bērziņa romāna “Svina garša” motīviem iestudēta izrāde ar tādu pašu nosaukumu Valtera Sīļa režijā.
Rakstnieka daiļradē pirms tam tapuši arī tādi darbi, kā „Sveiks, Dzintar Mihail” (2013), „Titāna skrūves” (2011) un citi, taču pirmo ievērību Bērziņš guvis ar humoristisko stāstu ciklu „Gūtenmorgens” (2007). Latvijas simtgadei veltītajā projektā „Viens ciems. Visa Latvija” 2015. gadā Bērziņš ieguva pirmo vietu ar stāstu „Vienciems”, kas tapis par Valgalciemu, Kurzemē.

Pasākumu atbalsts Valsts kultūrkapitāla fonds un Vecpiebalgas novada pašvaldība.

 Pasākuma laikā iespējama fotografēšana. Foto materiāli var tikt izmantoti publicitātes nodrošināšanai.

 

Laipni aicinām!

Saistītie raksti

Close