DOMES PRIEKŠSĒDĒTĀJSNovadsPašvaldības jaunumi

AR CIEŅU PRET SAVU VALSTI!

Novembris 2018.
Priekšsēdētāja sleja.

Ir klāt novembris – mūsu valsts svētku mēnesis! Laiks, kad godinām savu valsti un tās brīvības cīnītājus. Šogad ir īpašas svētku sajūtas un īpaši notikumi – mēs atzīmējam savas valsts Latvijas simto dzimšanas dienu. Un ar lepnumu pieminam arī tos, kas pirms 99 gadiem šo trauslo brīvību nosargāja un karalaukos izcīnīja uzvaru.

Kad klāt ir novembris, tad ar lepnumu mēdzam teikt – tas ir patriotu mēnesis. Latvijas patriotu. Taču, kas tad ir tas, ko mēs šajā laikā svinam? Tie ir Latvijas valstiskuma svētki – tātad svētki par godu valstij. Bet vai mēs patiesi esam valsts patrioti? Cik paradoksāli sanāk, ka bieži vien – es pat teiktu, ka ļoti bieži un ikdienišķi – mēs savu valsti nicinām. Bieži sakām, ka mīlam savu zemi, savu tautu, savu Latviju, taču ne “šo valsti”. Ar lepnumu svinam svētkus, ko patiesībā nicinām? Kāpēc tā? Uz šo jautājumu katram pašam būtu jāatbild. Taču viens ir pilnīgi skaidrs – bez savas valsts pastāvēt mums kā tautai un nosargāt savu zemi būtu ļoti grūti, faktiski neiespējami. Pateicoties Latvijas valstij, mēs dzīvojam demokrātiskā sabiedrībā, kurā varam runāt savā dzimtajā valodā un paši pieņemt lēmumus.

Šajā svētku laikā es vēlos ikkatram mūsu valsts iedzīvotājam novēlēt vairāk sajust mūsu valsti, domāt par to un palīdzēt tai. Tā, kā nu katrs varam un protam. Aiz cieņas pret tiem, kas kādreiz atļāvās sapņot par brīvu Latviju, un tiem, kas to nodibināja ļoti grūtā un sarežģītā laikā, kā arī pret tiem, kas valsts brīvību nosargāja un nostiprināja, tāpat arī tiem, kas okupācijas gados uzturēja dzīvu ideju par neatkarības atjaunošanu un piedalījās valstiskuma atjaunošanā, kā arī pret tiem, kas šeit dzīvo un neskrien prom pie pirmajām grūtībām, un tiem, kuri izvēlas dzīvot ne vien pilsētās, bet arī laukos. Aiz cieņas pret līdzcilvēkiem un pašiem pret sevi.

Es novēlu ikkatram novadniekam, ikkatram mūsu valsts iedzīvotājam šajos svētkos saskatīt vairāk labā un vēlēt tikai labo mūsu līdzcilvēkiem. Un valstij vēlu vairāk īstu patriotu, kas ciena un mīl ne vien savu tautu un zemi, bet arī savu valsti Latviju. Jau sākot no katras ģimenes un skolas sola!

Lai Jums visiem gaiši mūsu valsts Latvijas 100. gadadienas svētki!

Indriķis Putniņš, domes priekšsēdētājs

Saistītie raksti

Back to top button