Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Kaives tautas nams

Adrese: "Pagasta Dārziņi", Kaives pagasts, Cēsu novads, LV-4144

Kaives tautas nama vadītāja: Agnese Caunīte-Bērziņa
Tālrunis: +371 26309040
E-pasts: agnese.caunite@cesunovads.lv
Apmeklētāju pieņemšanas laiks otrdienās 9.00 – 14.00

Kaives kultūras dzīve rit vienā no vismazāk apdzīvotajiem pagastiem Latvijā. Kaivēnieši bijuši aktīvi visos laikos. Mūsu pagasta kultūras darbinieks Jānis Olte ir apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeņa III pakāpes goda zīmi (Bronzas goda zīme). Kaives pagasta kultūras dzīves paradumi ir veidojušies, satiekoties divu novadu – Vecpiebalgas un Amatas –  tradīcijām.

Apmeklējiet Kaives muižas parku, tur varēsiet aplūkot ozolkoka skulptūras, kas tapa simpozijā "Koks un cirvis" (2006. gads)  Latvijas un citu valstu tēlnieku rokās! No parka paveras pasakaina ainava uz brīvdabas estrādi un tālāk bērzos vizošo Kaives ezeru.  Aktīvās atpūtas cienītājiem parkā ir iespēja spēlēt volejbolu, kamēr jaunākā paaudze var sevi attīstīt un nodarbināt izveidotājā rotaļu laukumā. No muižas laikiem parkā ir saglabājušies vien vīna un ledus pagrabi.  Ledus pagrabs ir atjaunots, savukārt  vīna pagrabs vēl gaida savu atdzimšanu.

Kaives pagasta iedzīvotāji un citi interesenti pagasta pārvaldes telpās – bibliotēkā un tautas namā – brīvo laiku var pavadīt,   spēlējot dažādas galda spēles, bet zālītē ar 60 – 80 sēdvietām svinēt svētkus visām paaudzēm – esam padomājuši gan par mazajiem ķipariem un pusaudžiem, gan cilvēkiem brieduma gados un vecāko paaudzi.

Piedāvājam apmeklēt:

 • koncertus;
 • izstādes;
 • balles;
 • kino vakarus 3D kinozālē un brīvdabas kino (gaidīsim grupas ar iepriekšēju pieteikšanos);
 • masku balles;
 • tematiskos vakarus;
 • radošās darbnīcas;
 • sporta dienas.

Kaives pagasta iedzīvotājiem ir iespēja iesaistīties dažādos vietējas nozīmes un ES projektos un konkursos, lai dažādotu un darītu interesantāku ikdienu pagastā, lai radītu jaunus kultūrvēsturiskos produktus.

Māksliniecisko prasmju pilnveidošanai –  amatierkolektīvi: 

 • Rokdarbu pulciņš "Saulessvece", vadītāja Inese Suta. Pulciņš notiek otrdienās plkst.15.30.
 • Amatierteātris "Aka", režisore Baiba Jukneviča. Mēģinājumi notiek ceturtdienās plkst.18.00.
 • Kaives jaunais ansamblis, vadītāja Agnese Caunīte Bērziņa. Mēģinājumi notiek pēc individuālā laika plānojuma.

Kaives pagasta aktu zāle ir aprīkota ar 3D kino demonstrēšanas iespējām. Zālīte paredzēta 30 kino baudītājiem, ja izvēlās 3D filmu. Ja kino seanss paredzēts bez 3D efektā, filmu var noskatīties 50 un vairāk iedzīvotāji. Sadarbībā ar Latvijas Kinematogrāfistu savienību un biedrību "Kultūrpunkts" demonstrējam jaunākās Latvijā tapušās filmas.

Ikmēneša seansi ir katra mēneša pirmajā piektdienā, bet ir iespēja pieteikties grupām gan uz 3D kino seansiem (4-30 cilv.), gan 2D kino seansiem (4-60 cilv.), iepriekš piesakoties pa tālr.26309040.