ProjektiPROJEKTI 2014. GADS

ARĪ ŠOGAD VECPIEBALGAS NOVADA EZERUS PAPILDINĀS AR ZIVJU KRĀJUMIEM

Šogad Zivju fonds ir atbalstījis Vecpiebalgas novada pašvaldības četru projektu „Zivju resursu pavairošana un atražošana Vecpiebalgas novada Ineša ezerā”, „Zivju resursu pavairošana un atražošana Vecpiebalgas novada Juvera ezerā”, „Zivju resursu pavairošana un atražošana Vecpiebalgas novada Taurenes ezerā”, „Zivju resursu pavairošana un atražošana Vecpiebalgas novada Alauksta ezerā” realizāciju, kas finansējuma saņemšanai tika pieteikti fonda izsludinātajā pasākumā  „Zivju resursu pavairošana un atražošana publiskajās ūdenstilpnēs un ūdenstilpnēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, kā arī citās ūdenstilpnēs, kas ir valsts vai pašvaldības īpašumā” .

Šovasar projekta „Zivju resursu pavairošana un atražošana Vecpiebalgas novada Ineša ezerā” ietvaros ūdenstilpnē tiks ielaisti 20660 līdaku mazuļu. Projekta kopējās izmaksas ir 5999.66 euro. Zivju fonda finansējums sastāda 89%, Vecpiebalgas novada pašvaldības līdzfinansējums ir 11%.

Projekta „Zivju resursu pavairošana un atražošana Vecpiebalgas novada Juvera ezerā” ietvaros ūdenstilpnē tiks ielaisti 7000 zandartu mazuļu. Projekta kopējās izmaksas 1524,60 euro. Projekts tiks īstenots ar samazinātu Zivju fonda finansējumu, kas ir 1266,65 euro, pārējos projekta izdevumus segs Vecpiebalgas novada pašvaldība.

Projekta „Zivju resursu pavairošana un atražošana Vecpiebalgas novada Alauksta ezerā” ietvaros ūdenstilpnē tiks ielaisti 20660 līdaku mazuļu. Projekta kopējās izmaksas ir 5999.66 euro. Zivju fonda finansējums sastāda 89%, Vecpiebalgas novada pašvaldības līdzfinansējums ir 11%.

Projekta „Zivju resursu pavairošana un atražošana Vecpiebalgas novada Taurenes ezerā” ietvaros ūdenstilpnē tiks ielaisti 3000 zandartu mazuļu. Projekta kopējās izmaksas 653.40 euro. Projekts tiks īstenots ar samazinātu Zivju fonda finansējumu, kas ir 542.95 euro, pārējos projekta izdevumus segs Vecpiebalgas novada pašvaldība.

Zivju mazuļi uz novada ezeriem atceļos no SIA „Rūjas zivju audzētava”.

Šī projekta īstenošana ir ļoti svarīga mūsu novadam ne tikai saglabājot vērtīgo zivju populāciju Ineša, Alauksta, Taurenes un Juvera ezeros, bet arī veicinot tūrisma attīstību novadā, piesaistot tūristu un makšķernieku vēlmi doties uz mūsu novada ezeriem. Tas veicinās interesi par dabas un ūdeņu bagātību, paaugstinās novada un visas valsts vērtību kopumā.

Saistītie raksti

Back to top button