Kultūra

AUDIOVIZUĀLĀS EKSPOZĪCIJAS „IENĀC PASAKĀ!”” ATKLĀŠANA SAULRIETOS

25.jūlijā 13.00 pie Kārļa Skalbes memoriāla muzeja “Saulrieti” Vecpiebalgā notiks Vidzemes kultūras programmas 2020 atbalstītā projekta “Audiovizuāla ekspozīcija „Ienāc pasakā!”” atklāšana. Pasākumā eksponētās Latvijas Mākslas skolu audzēkņu zīmētās lielformāta pasaku ilustrācijas atdzīvinās Vecpiebalgas amatierteātris “Sumaisītis” un piedalīsies ilustrāciju autori.
Jaunā ekspozīcija kalpos kā laipa uz Kārļa Skalbes pasaku pasauli. „Saulrietu” muzeja apmeklētājiem (un arī tiem, kuri muzeja teritoriju izmanto kā pastaigu vietu, muzejā neiegriežoties), īpaši ģimenēm ar bērniem. Incēnu kalna mežā ir radīta vieta, kur ieraudzīt un sadzirdēt pasaku. 12 lielformāta ilustrācijas atgādina par zināmām un mazāk pazīstamām Kārļa Skalbes pasakām. Nācijas mīļākā pasaka “Kaķīša dzirnavas”, smeldzīgā “Bendes meitiņa”, sirsnīgā “Lācis un pelīte”, daudziem nezināmais “Vilkacis” un citas pasakas uzrunās apmeklētājus Kārļa Skalbes iemīļotajā iedvesmas vietā. Līdz šim apmeklētājiem slēgtā pirtiņa vērs durvis kā Pasaku pirtiņa, kurā apmeklētāji aicināti pakavēties, pārlasot pasakas un dzejas, bet bērniem tā kalpos kā pasaku spēļu telpa, kas palīdzēs iepazīt Latviešu literārās pasakas meistara darbus un sadraudzēties ar pasakām un to varoņiem.
Pasaule piedzīvo situāciju, kāda pārskatāmā laika periodā nav bijusi, vajadzība pēc pozitīviem dzīves apliecinājumiem un vērtību orientieriem ir īpaši aktualizējusies, Kārļa Skalbes pasakas tos sniedz. Kārlis Skalbe (1897.-1945.)- dzejnieks, rakstnieks, politiķis un žurnālists Latviešu literatūras vēsturē īpaši nozīmīgs kā spožu literāro pasaku autors. Kārlis Skalbe savās pasakās cildina garīgo spēku, aicina pamanīt katras mazās lietas un būtnes īpašo vietu pasaulē, noliedz vardarbību un naidu. Pasaku krājums “Ziemas pasakas” iekļauts Latvijas kultūras kanonā.
Projekts saņēmis Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2020 finansējumu, realizēts, Piebalgas muzeju apvienības “Orisāre” speciālistiem sadarbojoties ar Vecpiebalgas vidusskolas Vizuāli plastiskās mākslas programmas speciālistiem un Vecpiebalgas novada pašvaldības Saimniecisko dienestu.
Informāciju sagatavojusi Līva Grudule, Piebalgas muzeju apvienības „Orisāre” vadītāja
T. 26573868 liva.grudule@vecpiebalga.lv
http://www.piebalgasmuzeji.lv/lv/open-news:489845

Saistītie raksti

Apskati arī šo
Close
Back to top button