DOMES PRIEKŠSĒDĒTĀJS

BALTUS ZIEMASSVĒTKUS GAIDOT UN VĒLOT…

Decembris 2020. Priekšsēdētāja sleja.
Godātie Vecpiebalgas novada iedzīvotāji!
Straujiem soļiem tuvojas gada noslēgums, un vēl viens gads būs aiztecējis. Klāt ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Ar šo laiku vienmēr ir interesanti – no vienas puses tas ir gadskārtējs, ilgi gaidīts laiks, šķietami nepārsteidzošs, piepildīts ar pārdomām un vienmēr ar cerību par iekšējo mieru. No otras puses – katru gadu tomēr tas ir kaut kas pavisam atšķirīgs. Manuprāt, šogad jo īpaši atšķirīgs.
Tā pirmā atšķirība ir vispasaules situācija – „Covid 19” pandēmija mūs visus ir ielikusi īpašos rāmjos un nostādījusi īpašā situācijā. Patīk tas vai nē, gribam to atzīt vai nē, bet tas ir fakts. Esam iemācījušies dzīvot savādāk un arīdzan sapratuši, ka tuvākajā laikā prasme pārvērsties un pielāgoties situācijai būs vērtējama kā priekšrocība, nevis otrādāk. Bet otrā atšķirība, ar ko mums nāksies samierināties un aprast, ir tās sekas, ko radīs un jau šobrīd ir radījusi administratīvi teritoriālā reforma. Šie ir beidzamie Ziemassvētki, kurus sagaidīsim Vecpiebalgas novadā kā autonomā administratīvi teritoriālā vienībā, jo 2021. gada vidū būsim jau pavisam citā novadā, daudz lielākā un sarežģītākā veidojumā, kurā līdz ar Vecpiebalgas novadu tiks apvienotas vēl 6 citas tuvāku vai tālāku kaimiņu teritorijas.
Vai tā būtu pandēmija, vai administratīvi teritoriālā reforma, bet ikkatra no šīm jomām mūsu dzīvē nes pārmaiņas. Un pārmaiņas ir tās, kas cilvēkiem rada dzinuli attīstīties un augt. Lai arī dzīvē ir pārmaiņas, kuras mēs ne labprāt vēlētos, es tomēr aicinātu ikkatru no šīm dzīves pārmaiņām smelties pozitīvo, aicinu ikkatru mācīties un izmantot šo sarežģīto laiku, lai bagātinātos savā pieredzē un dzīvesziņā. Kā Rainis reiz rakstīja – pastāvēs, kas pārvērtīsies! Tā ir arī ar mums, arī mums ir jāprot pārvērsties, augt līdzi laikam, lai kā arī dažkārt to negribētos.
Šajā sarežģītajā laikā būsim saticīgi un atbildīgi ne vien paši pret sevi, bet jo īpaši pret saviem tuvākajiem un apkārtējiem. Aizvadot 2020. gada beidzamo mēnesi, iededzot Adventes sveces ikkatru svētdienu, vēlu gaišām pārdomām bagātus, baltus un sniegota miera pilnus Ziemassvētkus!
Indriķis Putniņš, domes priekšsēdētājs

Saistītie raksti

Apskati arī šo
Close
Back to top button