Pārvaldes jaunumi

CĒSU UN PRIEKUĻU NOVADOS NOTIKS MILITĀRĀS MĀCĪBAS “ZOBENS 2019”

No 12. līdz 15. septembrim Vidzemē notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes militārās mācības “Zobens 2019”, kuru laikā arī Cēsu un Priekuļu novados 27.kājnieku bataljona karavīri un zemessargi apgūs iemaņas reaģēt uz hibrīdapdraudējumu.
Mācību laikā zemessargi vingrināsies patrulēt un apsargāt militāros un civilos objektus Cēsu pilsētā, atpūtas bāzes “Pipariņi” teritorijā, kā arī Priekuļu novada Liepā. Mācību mērķu sasniegšanā bataljons sadarbosies ar Cēsu sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisiju un Valsts policiju. Lai vingrinātu sadarbību ar sabiedrību krīzes situācijās, Civilās aizsardzības komisija mācībās iesaistīs vietējās institūcijas un uzņēmējus.
Mācību laikā nosacītā pretinieka spēlētāji būs Latvijas un Igaunijas bruņoto spēku karavīri, kas darbosies civilajā apģērbā ar mācību laikā noteiktu atšķirības zīmi.
Mācību laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību, tomēr, ja tāda tiek atrasta, to nedrīkst aiztikt. Teritorijas pēc mācībām tiks sakoptas.
Aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos pa ielām, ceļiem un mežiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu. Lūdzam ar sapratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem vai īslaicīgu kontrolpunktu un pārvietojamo šķēršļu izvietošanu. Šie šķēršļi nepiesārņo vidi un nebojā infrastruktūru.
Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde izsaka pateicību tiem darba devējiem, kuri atbalsta savu darbinieku iesaistīšanos mācībās, tādējādi sekmējot Zemessardzes kaujas spēju paaugstināšanu un katra vietējā zemessarga profesionalitāti.

Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes
Civilmilitārās sadarbības nodaļas priekšniece
Virsleitnante Ieva Karlsberga
Tālr.Nr.27327669

Saistītie raksti

Apskati arī šo
Close
Back to top button