Izglītība

Dzērbenes skolā uzlabojas vadības kapacitāte

Cēsu novada domes sēdē 24.februārī pieņemts lēmums piešķirt Dzērbenes vispārizglītojošajai un mūzikas pamatskolai papildu 0,5 pedagoģiskās likmes direktora vietnieka izglītības jomā profesionālās ievirzes programmās darba samaksai. Tas būtiski uzlabos skolas darba organizēšanu un audzēkņu profesionālo pilnveidi mūzikas programmās.  

Dzērbenes vispārizglītojošā un mūzikas pamatskola atsevišķi no pamatizglītības realizē arī septiņas profesionālās ievirzes programmas mūzikā, kurās šobrīd kopā mācās 47 audzēkņi. Šajā mācību gadā izglītības iestāde saskarās ar vairākiem neparedzētiem izaicinājumu, tostarp darbam būtiska komandas biedra – direktora vietnieka zaudējumu. Saistībā ar epidemioloģisko situāciju valstī un skolā, kā arī daudzu izglītības procesu organizēšanu un ikdienas procesu dēļ, iestādes darba un noslodzes apjoms skolas direktoram un personālam būtiski palielinājies.

Šī gada februāra sākumā notika skolas akreditācija, kuras sarunu laikā komisija norādīja, ka, lai efektīvi un kvalitatīvi nodrošinātu programmu realizāciju, nepieciešams profesionāls un atbilstošs šīs jomas speciālists – direktora vietnieks profesionālās ievirzes programmās ar atbilstošu slodzi. Tas veicinās mūzikas programmās izglītojamo audzēkņu prasmju apguvi krietni padziļinātāk, un apgūtās iemaņas nākotnē būs daudz stabilākas.

Pēc skolas direktora lūguma un pašvaldības vadības atbalsta, rasta iespēja piešķirt pusslodzi direktora vietniekam, tādējādi nodrošinot, ka izglītības iestāde varēs turpināt nodrošināt kvalitatīvu izglītību audzēkņiem un drošus, motivējošus darba apstākļus pedagogu komandai.

Saistītie raksti

Apskati arī šo
Close
Back to top button