Kultūra

FILMA “PILSĒTA PIE UPES” NOVADA KULTŪRAS IESTĀDĒS

Režisora Viestura Kairiša vēsturiskā attiecību drāma “Pilsēta pie upes” (Piļsāta pi upis):
8.februārī plkst. 20.00 Kaives kinozālē;
14.februārī plkst. 19.00 Taurenes kultūras namā;
15.februārī plkst. 13.00 Inešu tautas namā.
Ansim ir nevainīga profesija – daiļkrāsotājs, un viņš ir pieprasīts pie visām varām, kas nomainās īsā laika posmā pagājušā gadsimta 30. gadu beigās. Patosa pilnos ulmaņlaikus nomaina skarbie komunistu, tad nacistu režīmi… Viņa iecerētā ir ebreju meitene Zisla, taču jaunās sievietes tēvs liek mīlai šķēršļus. Sagadās tā, ka šajā laikā Anša dzīvē uzrodas arī glītā latviete Naiga. Starp trīs varām, kas sabradā Anša pilsētu, divām sievietēm, kas plosa viņa sirdi, iespējama tikai viena izvēle…
Galveno varoni Ansi filmā atveido Dāvis Suharevskis, viņa partneri ir lieliskie latviešu aktieri Agnese Cīrule (“Homo Novus”, seriāls “Sarkanais mežs”) un Gundars Āboliņš (“Homo Novus”, “Bille”), arī leģendārais lietuviešu aktieris Jozs Budraitis, kā arī čehu aktrise Brigita Cmuntova.
Režisora Viestura Kairiša filmas scenārijs tapis pēc Gunara Janovska tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Kairišs filmu veido kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem – mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu; viņu iepriekšējais kopdarbs – spēlfilma “Melānijas hronika”.
Filma latviešu, latgaliešu, krievu un vācu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Filmas ilgums: 118 min.
Vecuma ierobežojums: 12+
Ieejas maksa – 3,00 eiro

Saistītie raksti

Back to top button