Pārvaldes jaunumi

IEDZĪVOTĀJIEM IR IESPĒJA SAŅEMT BEZMAKSAS MAPI “SĀPĒM NĒ!”

Pretsāpju zāles ir pieprasītākais bezrecepšu medikaments Latvijā jau vairākus gadus. Pašdiagnoze ir lielākais risks, ko rada bezrecepšu zāļu lietošana sāpju mazināšanai, jo tā neļauj laikus pamanīt nopietnas veselības problēmas. Pretsāpju medikamentu nekontrolēta lietošana var radīt draudus veselībai.
Lai izglītotu Latvijas iedzīvotājus un radītu lielāku izpratni par sāpju veidiem un to, kā ar tām cīnīties, “Latvijas aptieka” sadarbībā ar Latvijā vadošajiem sāpju speciālistiem – algologiem īsteno projektu “Ciet sāpes? Izstāsti farmaceitam!”.
Akcijas ietvaros aptieku tīklā “Latvijas aptieka” ir pieejamas bezmaksas mapes “Sāpēm Nē!”, kurās ievietota speciālistu informācija par sāpēm un pieejamo palīdzību, universāla D vitamīna lietošanas tabula, vingrojumi un īpaša dāvana – “Latvijas aptieka” klienta Sudraba karte. Tie ir daži no materiāliem, kas pieejami mapē.
Tāpat akcijas ietvaros “Latvijas aptieka” aptiekās ir pieejams īpaši izgatavots sāpju lineāls. Pirms pretsāpju medikamentu iegādāšanās aptieku tīkla farmaceiti aicina pircējus novērtēt savas sāpes pēc atbilstošās iedaļas uz sāpju lineāla. Ar lineāla palīdzību pircējs ne vien pats var novērtēt savu sāpju intensitāti, bet arī farmaceits, redzot rādījumu, var ieteikt labāko risinājumu to mazināšanai.
Vēršam uzmanību, ka mapes tiek dalītas šī gada februārī un martā.
Mapju skaits ir ierobežots.

Saistītie raksti

Back to top button