IzglītībaKultūra

INEŠOS VARĒS PAKRONENBERGOTIES!

Aicinām ģimenes ar bērniem (un ikvienu, kurš vēlas mazliet atgriezties bērnībā) 29. jūnijā plkst. 13.00 uz izstādes “Zīmē un rīmē” atklāšanu Inešu skoliņā.
No 29. jūnija līdz 25. augustam Inešu skolas zālē darbojas izstāde „Zīmē un rīmē!” Uz mūsu novadu izstādi atveda Ilze Saulīte-Jansone, Alberta Kronenberga mazmeita: “Kronenbergs mūs visus māca nezaudēt bērnības sajūtu – aizrautību, vēlmi spēlēties un fantazēt. Laiki mainās, bet bērnības garšas paliek neaizmirstamas! Izstādei esmu sarīmējusi Kronenberga biogrāfiju, šķita, ka rīmēs bērni to uztvers labāk. Ola – skola, spoks – joks, zaķis – kaķis. Varbūt atklāsim sevī dzejniekus un savu pantu ilustratorus!” Izstāde tapusi Latvijas simtgadē, izceļot Alberta Kronenberga nozīmīgo ieguldījumu Latvijas kultūras attīstībā. Mākslinieku Annas Vanagas, Agneses Rutkovskas, Martas Laures, Artūra Lāča, un Viviannas Marias Stanislavskas radītā ekspozīcija bērniem un jauniešiem palīdzēs labāk izprast savas tautas pagātni un vispārcilvēciskās vērtības – labestību, vienkāršību, godīgumu un asprātību, kas ir mūžīgas un nenoveco.
Izstāde ir interaktīva, tajā bērni var lasīt, zīmēt, rīmēt, minēt, klausīties un skatīties…
Izstāde atvērta nedēļas nogalēs, no piektdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00.
Aicinām izmantot iespēju un pakronenbergoties! (Pakronenbergoties ‒ bērnišķīgi un priekpilni spēlēties ar vārdiem un bildēm ‒ tādu darbības vārdu savā grāmatā Vilki, velni un vīri. Alberta Kronenberga dzīve un daiļrade par mākslinieku Albertu Kronenbergu lietojis somu žurnālists Juka Rislaki.)
Informāciju sagatavojusi:
Līva Grudule, PMA “Orisāre” vadītāja

Saistītie raksti

Apskati arī šo
Close
Back to top button