IzglītībaSports

JAUNATNES LIETU NODAĻA ORGANIZĒ SKRĒJIENUS NOVADA PAGASTOS

„Skrējiens pēc buljona” ir orientēšanās aktivitāte, kurā, izmantojot viedtālruņa GPS navigācijas aplikāciju,  jāatrod atzīmētā vieta – punkts. Katrā atrastajā vietā navigācijā būs jāievada (jānoskenē) nākamā punkta atrašanās vieta. Pēc  punkta noskenēšanas, tas uzrādīsies navigācijā.  Šajā aktivitātē NAV  jāsacenšas ar citiem. Aktivitātes ilgums aptuveni 1 h 30 min, bet aktivitāti var pārtraukt arī ātrāk.
Skrējiens Vecpiebalgā notiks 12. aprīlī plkst. 18.30, Kaivē 13. aprīlī plkst. 11.00, Inešos 24. aprīlī plkst. 18.30, Dzērbenē 25. aprīlī plkst. 18.30.
Dalībnieki: Piedalīties var jebkurš – gan individuāli, gan komanda.
Nepieciešams: Viedtālrunis vai planšete ar interneta pieslēgumu, foto kameru.

 Lai atvieglinātu un paātrinātu nākamā punkta atrašanās vietas ievadīšanu viedtālrunī, jāizmanto QR koda nolasīšanas aplikācija un telefona foto kamera. Daudziem telefoniem šī funkcija jau ir iebūvēta un, pavēršot telefona kameru pret kodu, automātiski nolasa kodu vai jāatver telefonā esošā aplikācija un kamera jāpavērš pret kodu. Ja aplikācijas nav, tad tā viegli un bez maksas lejupielādējama Google play vai App store –nosaukums  QR reader, QR code reader ,vai QR scanner, QR code skanner.
Lietot QR koda lasītāju ir tikpat vienkārši kā telefona foto kameru!
Pirms spēles sākuma apmācīsim dalībniekus lietot QR koda lasītāju un ielādēt aplikāciju!

Saistītie raksti

Apskati arī šo
Close
Back to top button