DOMES PRIEKŠSĒDĒTĀJS

KLĀT VASARA!

Jūnijs 2020. Priekšsēdētāja sleja.
Cienījamie Vecpiebalgas novada iedzīvotāji!
Ir pienācis jūnijs, noslēdzies mācību gads, un sākusies vasara. Mācību gads, kas bija savādāks kā citus gadus. Gribu izteikt lielu pateicību Vecpiebalgas novada pamatskolas un Vecpiebalgas vidusskolas vadībai, pedagogiem un darbiniekiem par kvalitatīvi un radoši veikto darbu šajā sarežģītajā un unikālajā situācijā, kad skolu durvis bija slēgtas, bet mācību process jāorganizē attālināti. Paldies arī vecākiem par sapratni un izturību, kā arī skolēniem par spēju pielāgoties. Vēlu veiksmi un izturību turpmākajā mācību procesā mūsu pamatizglītības un vidējās izglītības absolventiem. No krīzes mēs iemācīsimies daudz – arī to, kā lieki netērēt savu laiku un finanšu resursus, mērojot tuvākus vai tālākus ceļus uz dažādām sanāksmēm. Taču viens ir skaidrs – mācību process attālināti var notikt tikai ārkārtējos apstākļos, un es ļoti ceru, ka septembrī jauno mācību gadu mēs varēsim uzsākt ierastajā režīmā un atkal visi satikties mūsu skolās!
Lai tā notiktu, mums visiem vēl ir jābūt pacietīgiem un atbildīgi jāizturas pret valdības noteiktajiem ierobežojumiem. Pat neskatoties uz to, ka ierobežojumi pakāpeniski tiek atcelti un visticamāk arī ārkārtas situācija drīzumā vairs nebūs. Šajā ziņā daudzi ir vaicājuši, vai šovasar tiek plānoti kultūras pasākumi. Te uzreiz gribu atbildēt, ka plānoti
tiek. Jau aizvadītajā nedēļas nogalē Vasarsvētkos Saulrietos notika Daumanta Kalniņa koncerti, kas tika rīkoti atbilstoši šobrīd spēkā esošajiem drošības noteikumiem. Pasākumus plānojam arī turpmāk, tostarp vasaras kultūras pasākumu kulmināciju “Vecpiebalga atver durvis”. Jautājums, protams, paliek atklāts par to, kādi šie pasākumi izskatīsies, jo mēs esam gatavi tos transformēt un pielāgot, atbilstoši tā brīža situācijai un atbilstoši drošības noteikumiem. Par to iedzīvotāji tiks informēti atsevišķi. Bet noteikti šis laiks dod iespēju arī kultūras jomā – gan mūsu kultūras organizatoru radošajām izpausmēm, gan mākslinieku piesaistīšanai, par kuriem varbūt līdz šim mēs esam varējuši tikai sapņot. Savukārt, ņemot vērā kultūras ministra rīkojumu, jūnijā beidzot varēs atsākties arī amatiermākslas kolektīvu darbība un par tālāko šajā jomā informāciju kolektīvu dalībniekiem sniegs to vadītāji.
Ceru, ka vasara ļaus cilvēkiem atraisīt saspringtos prātus, jo neizbēgami šis laiks ir krietni pabojājis mūsu nervu sistēmu. Vēlu visiem jauku šo gada gaišāko laiku, joprojām atbildīgi izturoties pret valstī noteiktajiem ierobežojumiem.
Indriķis Putniņš, domes priekšsēdētājs

Saistītie raksti

Back to top button