Novads

LATVIJAS PASTS APVIENO DZĒRBENES UN TAURENES PASTA NODAĻU

Lai uzlabotu darba organizāciju un nodrošinātu pasta pakalpojumu optimālu sniegšanu klientiem, pieņemts lēmums par Vecpiebalgas novada Dzērbenes un Taurenes pasta nodaļas apvienošanu no 2019.gada 1.novembra. Tā rezultātā Taurenes pasta nodaļa saglabās pilna spektra pasta pakalpojumu sniegšanas vietas statusu, no šīs nodaļas tiks nodrošināta sūtījumu piegāde tuvējo piecu pagastu teritorijās un turp pārcelsies strādāt Dzērbenes pastnieki. Savukārt Dzērbenē pasta pakalpojumi tiks nodrošināti pašvaldības telpās Pils katru darbdienu no plkst.11 līdz 12.
Izvērtējot Dzērbenes un Taurenes pasta nodaļas ģeogrāfisko izvietojumu, telpu uzturēšanas izdevumus, klientu apmeklējumu plūsmu un pasta pakalpojumu pieprasījumu, nolemts abas Vecpiebalgas novada pasta nodaļas apvienot. No 1.novembra pasta sūtījumu piegādes Dzērbenes, Taurenes un trīs citu tuvējo pagastu – Drustu, Kaives un Skujenes – teritorijās tiks organizētas no Taurenes pasta nodaļas, kas atrodas pastniekiem stratēģiski izdevīgākā vietā un kurp dosies strādāt visi līdzšinējie Dzērbenes pastnieki.
Tā kā Taurenes pasta nodaļa atrodas tirdzniecības centra telpās Cēsu–Vecpiebalgas–Madonas šosejas P30 malā, to ērti sasniegt gan Dzērbenes, gan citu tuvējo pagastu iedzīvotājiem.
Savukārt Dzērbenes pasta nodaļai no 1.novembra tiek mainīts darbības modelis un darbalaiks. Turpmāk Dzērbenē visi pasta pakalpojumi katru darbdienu no plkst.11 līdz 12 tiks nodrošināti pašvaldības telpās Pils vai arī iedzīvotāji varēs izvēlēties tos saņemt pie pastnieka savā dzīvesvietā.
Tāpat kā līdz šim, Dzērbenes pasta pakalpojumu sniegšanas vietā iedzīvotājiem būs pieejami visi pasta pakalpojumi un arī citi pasta pakalpojumi, kurus nodrošina Latvijas Pasts: vienkāršu un ierakstītu iekšzemes un pārrobežu vēstuļu korespondences saņemšana un nosūtīšana, iekšzemes un pārrobežu pasta paku saņemšana un nosūtīšana, pastmarku un aplokšņu iegāde, preses izdevumu abonēšana, iemaksas Pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā, naudas pārvedumu izmaksa, komunālo maksājumu un citu rēķinu apmaksa un komercpreču iegāde mazumtirdzniecībā.
Jebkuram reģionu iedzīvotājam jau patlaban ir plašas iespējas saņemt nepieciešamos pasta pakalpojumus arī pie pastnieka tieši savā dzīvesvietā. Pastnieks klienta dzīvesvietā nodrošina pastkaršu un vēstuļu nosūtīšanu, pastmarku un aplokšņu iegādi, sūtījumu piegādes pieteikšanu mājās, preses izdevumu abonēšanu, naudas pārvedumu un pensijas saņemšanu, komunālo un citu rēķinu apmaksu, iemaksas PNS kontā u.c.
Ar pastnieka starpniecību Dzērbenes iedzīvotājiem iespējams saņemt arī skaidras naudas izmaksu no PNS konta. Šo pakalpojumu iespējams pieteikt, zvanot pa tālruni 27892759, 67008001 vai 27008001. Pārējos pastnieka pakalpojumus savā dzīvesvietā Dzērbenes iedzīvotāji var pieteikt, zvanot pa tālruni 23281416.
Saņemot aicinājumu par reģistrēta sūtījuma izņemšanu, iedzīvotājiem ir iespēja pieteikt sūtījuma bezmaksas saņemšanu Dzērbenes pasta pakalpojumu sniegšanas vietā, iepriekš zvanot pa tālruni 67008001 vai 27008001 un norādot datumu, kurā klients vēlas saņemt sūtījumu. Savukārt, apmeklējot Taurenes pasta nodaļu Laurās, sūtījumu saņemšana bez iepriekšēja pieteikuma iespējama darbdienās no plkst.9 līdz 12.00 un no plkst.12.30 līdz 15.30.
Pasta pakalpojumu sniegšanas vietu skaitu un izvietojumu nosaka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Par universālā pasta pakalpojuma saistībām, kas paredz, ka Latvijas Pastam katra novada teritoriālajā vienībā ir vismaz viena pasta pakalpojumu sniegšanas vieta.
Dzērbenes iedzīvotāji par pasta pakalpojumu saņemšanas iespējām pēc 1.novembra tiks informēti ar īpašiem paziņojumiem savās pastkastītēs, jau sākot ar 1.oktobri.

Par VAS Latvijas Pasts
Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 3800 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecī
bu.

Sīkākai informācijai:
Gundega Vārpa | Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
Tālr.: +371 67608505 | Mob.: +371 26628729
E-pasts: pr@pasts.lv; gundega.varpa@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts| facebook.com/latvijas.pasts| instagram.com/latvijas_pasts

Saistītie raksti

Back to top button