Novads

LAUKU KONSULTĀCIJU CENTRS AICINA UZ PIEREDZES BRAUCIENU

LLKC Cēsu konsultāciju birojs aicina doties pieredzes apmaiņas braucienā pie Madonas novada uzņēmējiem, kuri rada jaunus, unikālus un inovatīvus produktus ne tikai vietējam Latvijas tirgum, bet arī eksportam.
Brauciena tēma: ” Lauksaimnieciskās ražošanas blakusproduktu izmantošanas un pārstrādes tehnoloģijas, inovatīvu produktu ražošana”.

Brauciena laikā apmeklēsim šādas saimniecības:
– Meistars Ritvars Točs, kurš iegūst vilnu no kokiem un augiem (no nātrēm, dadžiem, ugunspuķēm, niedrēm, kārkliem, kļavas, ābeles, pīlādža, apses, ozola u.c.), un no iegūtās vilnas rada jaunus produktus ar pievienoto vērtību.
– SIA “Plūkt”. PLŪKT ir premium Ziemeļu augu tējas zīmols. Uzņēmumā izstrādā tehnoloģiju un ražošanas ieviešanas plānus, kā arī pēta un rada jaunus, savstarpēji saderīgus PLŪKT tēju maisījumus. PLŪKT bioloģiski sertificētās tējas tiek eksportētas jau uz 14 valstīm, iepazīstinot pasauli ar Ziemeļu savvaļas pļavu un mežu augiem. Inovatīvs risinājums tēju iepakojumā-maisiņi no kukurūzas cietes.
– “Meistars Sarkaņos” – uzņēmums, kurā tiek ražoti dažādi veselīgi sīrupi, ievārījumi, hidrolāti, fermentētas tējas, ozolzīļu kafija, pasterizētas bērzu sulas u.c produkti tikai no dabīgām sastāvdaļām.

Informācija par braucienu:
Brauciens notiks 30. jūlijā

Izbraukšana plānota no Cēsīm ar kopīgu autobusu (iekāpšanas vieta Bērzaines iela 5, bet var sarunāt arī citu iekāpšanas vietu, kas ir pa ceļam), plkst. 8.30 (laiks var tikt precizēts)
Braucienam paredzēts dalībnieku līdzmaksājums 20,00 eiro+PVN
Līdzmaksājumā iekļauts: grupas vadītājs un organizators, trīs dažādu saimniecību apmeklējums, ekskursija pa saimniecībām, ozolzīļu kafija, sarunas ar saimniekiem, jautājumi un atbildes, pusdienas Praulienas pagasta brīvdienu mājā “Apiņu kalte”.
Pēc brauciena iespējams saņemt apliecinājumu par piedalīšanos pasākumā (iepriekš jāpiesaka apliecinājuma nepieciešamība).
Ievērojot šī brīža epidemioloģiskās drošības noteikumus – autobusā jālieto sejas maskas.
Aptuvenais atgriešanās laiks Cēsīs ~17.00-18.00.
Brauciena dalībniekiem jābūt iesaistītiem lauksaimniecības nozarē un jāizpilda dalībnieka reģistrācijas anketa.
Pieteikšanās braucienam līdz 25. jūlijam!
Braucienā dalībnieku skaits ierobežots.

Informācija/pieteikšanās:
Plašāka informācija par braucienu un pieteikšanās: http://www.laukutikls.lv/nozares/uznemejdarbiba/notikumi/2021-07-30-000000/cesis-pieredzes-apmainas-brauciens
Gunda Kazerovska, 26360434, gunda.kazerovska@llkc.lv vai
Cēsu biroja vadītāja Dace Kalniņa, mob. 28381477, dace.kalnina@llkc.lv
Pēc pieteikuma saņemšanas, ar katru personiski sazināsimies un apstiprināsim dalības iespēju.

Brauciens notiek LAP 2014.-2020. apakšpasākuma “Saimniecību un mežu apmeklējumu nodrošināšana” LAD Līguma nr. LAD011018/P43 ietvaros. Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.
Pasākuma laikā iespējama fotografēšana, audio un video ierakstu veikšana ar mērķi atspoguļot pasākuma norises gaitu. Uzņemtais materiāls var tikt reproducēts, izplatīts vai publicēts pasākuma organizatora interneta vietnēs un drukātajos materiālos.

Saistītie raksti

Apskati arī šo
Close
Back to top button