Pārvaldes jaunumi

LIELĀ TALKA 16. MAIJĀ

Šogad visus aicinām vairāk pievērsties savas apkārtnes sakārtošanai, ņemot vērā paaugstinātās drošības apstākļus un pašreiz noteikto sociālās distancēšanās aicinājumu, tāpēc Lielā Talka tiek organizēta, lielāku uzsvaru liekot uz individuālo talkošanu – ,,Sakop savu sētu, Tava sēta – Latvija”.
Lielā Talka aicina cilvēkus doties talkot šādi:
– SOLO talkas: talkojiet vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai gar ezeru un upi, sakopjot savas mājas apkārti;
– DUO talkas: talkojiet divatā. Ja esat vienas mājsaimniecības pārstāvji, tad talkojiet droši kopā, ja esat draugi vai paziņas, ievērojiet vismaz divu metru distanci;
– ĢIMENES talkas: talkojiet visa ģimene kopā, bet ievērojiet, ka jums jābūt vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.
Mūsu pienākums ir būt veseliem, pietiekami daudz laika pavadīt svaigā gaisā, kā arī saglabāt Latviju tīru un zaļu nākamajām paaudzēm. Būsim piesardzīgi un atbildīgi, bet nezaudēsim optimismu!
Visus talkotājus aicinām atzīmēt savas talkošanas vietas interaktīvajā kartē, kuru atradīsiet Lielās Talkas mājas lapā https://talkas.lv/pieteikt-talku/, kurā šogad ir notikušas izmaiņas:
– labiekārtošanas talkas var pieteikt ikviens talkotājs, neatkarīgi, vai talkošanas notiek privātajā vai publiskajā sektorā. Tās var būt talkas, kuras notiek uz privātas zemes un kurām nav vajadzīgs saskaņojums ar pašvaldību, un kurās atkritumus, ja tādi ir radušies, aizved paši rīkotāji;
– uzkopšanas talkas ir tās, kuras notiek publiskās teritorijās un kurām ir nepieciešams pašvaldības saskaņojums, lai saņemtu bezmaksas maisus, un kurās tiek nodrošināta savākto atkritumu izvešana.
Līdz ar labiekārtošanas vai uzkopšanas talkas vietas atzīmēšanu kartē, cilvēks saņems pieeju savam talkas profilam, kas ļaus dalīties ar informāciju par konkrēto talkošanas vietu sociālajos tīklos. Tas arī koordinatoriem ļaus labāk komunicēt talkošanas vietās, kā arī apzināt potenciālo talkotāju skaitu tajās.
Uzkopšanas talku, kura notiek publiskā teritorijā, saskaņot ar pašvaldību un saņemt bezmaksas maisus pie Lielās Talkas koordinatoriem pagastos:
Dzērbenes pagastā – Viesturs Melbārdis, mob.t. 20242023;
Inešu pagastā – Viesturis Burjots, mob.t. 20238995;
Kaives pagastā – Māris Bērziņš, mob.t. 26591112;
Taurenes pagastā – Guntis Eglītis, mob.t. 20232963;
Vecpiebalgas pagastā – Māris Kalniņš, mob.t. 29442653;

Cilvēkiem jāsazinās ar koordinatoru individuāli un jāsarunā par talkas laikā savākto atkritumu maisu nodošanas kārtību plačos:
laukumā pie iebrauktuves uz Dzērbenes pili;
– šķiroto atkritumu konteineru laukumā Inešos;
– malkas placī pie Kaives pagastmājas;
– bijušo mehānisko darbnīcu laukumā Taurenē;
– laukumā pie centrālās katlumājas Vecpiebalgā.

Veselību un možu garu! Rūpējoties par sevi un saviem tuvākajiem, rīkojieties atbildīgi arī pret līdzcilvēkiem!
Viesturis Burjots, Vecpiebalgas novada saimniecības nodaļas vadītājs

Saistītie raksti

Back to top button