Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Čella pavasaris Dzērbenes pilī

Čella pavasaris Dzērbenes pilī

Dzērbenes mūzikas skolai šogad 35 gadu jubileja. To svinēt paredzēts ar koncertciklu “Dzērbenes mūzikas skolai 35” visa gada garumā. Un pirmais notikums šajā ciklā bija Vidzemes jauno čellistu sadraudzības koncerts “Čella pavasaris”, kas notika 1.maijā Dzērbenes pilī.

Jāatzīmē, ka šis koncerts atsāk skaistu tradīciju, ko iedibināja bijusī Dzērbenes mūzikas skolas direktore Ilga Ozola. Jauno čellistu konkurss “Piebalgas pavasaris” ilgus gadus bija gaidīts un motivējošs notikums, kas deva iespēju jaunajiem mūziķiem
gūt vērtīgu koncertēšanas pieredzi. Konkurss bija veltīts vienam no izcilākajiem latviešu čella pedagogiem Igoram Grapam.

Kā pastāstīja tagadējais Dzērbenes vispārizglītojošās un mūzikas pamatskolas direktors Andris Sakss, nākamais jubilejas cikla koncerts pēc “Čella pavasara” gaidāms vasaras vidū, mūzikas skolas dibināšanas dienā – 28.jūlijā. Tā programma vēl top. Savukārt rudenī topošie mūziķi un viņu pedagogi iepriecinās klausītājus ar vairākiem nelieliem koncertiem.

Dzērbenes mūzikas skolā ap pussimts audzēkņu apgūst klavieru, pūšamo instrumentu, stīgu un sitaminstrumentu spēli. Savu talantu šeit izkopj bērni no Dzērbenes, Vecpiebalgas, Skujenes, Drustiem. Savukārt pedagogi pie audzēkņiem brauc no Cēsīm, Valmieras, Rīgas. Nodrošināt pilnvērtīgu mūzikas skolas darbību nav viegls uzdevums, bet, novērtējot ieguvumus bērnu izaugsmei un Piebalgas kultūras dzīvei kopumā, pedagogu kolektīvs apņēmīgi turpina darbu un uztur muzicēšanas
tradīcijas Dzērbenē.

“Čella pavasaris” pulcēja kuplu Vidzemes jauno mūzikas talantu kopumu. Koncertā piedalījās jaunie čellisti no Dzērbenes vispārizglītojošās un mūzikas pamatskolas, Valmieras Mūzikas skolas, “Universum” mūzikas un mākslas vidusskolas, Limbažu Mūzikas un mākslas skolas, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas un Cēsu 1. pamatskolas. Pedagoģes Ilze Petrovska un Dace Zariņa, koncertmeistares Jūlija Sokolova un Ineta Javiča.

Datums: 2024. gada 2. maijs