Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Kārļa Skalbes "Saulrietos" top "Dvēseļu mežs"

Kārļa Skalbes "Saulrietos" top "Dvēseļu mežs"

“Dvēseļu meža” stādīšanā 13.maijā Kārļa Skalbes “Saulrietos” piedalījās aptuveni 150 cilvēki, kopā iestādot vairāk nekā 300 kokus – egles, bērzus, ozolus liepas, kastaņus un arī košumkrūmus. 

Iestājoties mitrākiem laikapstākļiem, tiks iestādīti arī atlikušie stādi, kurus cilvēki atveduši uz “Saulrietiem”.  

Piebalgas muzeju apvienības "Orisāre" vadītāja Līva Grudule stāsta: “Esam patiesi gandarīti par cilvēku atsaucību, darbojoties līdz pat tumsai. Cilvēki nāca, stādīja, baudīja mieru, un pēdējos stādiņus  -  maijrozītes, kāda “Saulrietu” cienītāja, iestādīja, saulei rietot. Ar šo jau nekas nebeidzas, katrs, kurš jūt vēlmi iestādīt savu kociņu, aicināts sazināties ar K. Skalbes muzeja “Saulrieti” darbiniekiem un tad nākt iestādīt savas dvēseles koku.”

Pērnā gada vasara atnāca ar lielu vētru Vecpiebalgā, kā rezultātā tika nopostīts egļu mežs pie Kārļa Skalbes "Saulrietiem" un radīti bojājumi muzeja ēkai.

Lai atjaunotu mežu, pirmie koki tika iestādīti ar Piebalgas muzeju kolēģu palīdzību. Stādi uz “Saulrietiem” tika vesti no Annas Ludiņas Mākslinieku dārza, kur kokus stādījuši daudzi Latvijas mākslinieki. 

Iedvesmojoties no Kārļa Skalbes pārliecības, ka katram kokam ir dvēsele, 13.maijā ikviens tika aicināts iestādīt arī savu kociņu, lai taptu latviešu dvēseļu mežs, kur nākt jebkurā gadalaikā ieelpot Latviju, lasīt dzejas un pasakas un klausīties koku lūgšanas.

Nosaukums mežam radies pēc Kārļa Skalbes pasakas ar tādu pašu nosaukumu – “Dvēseļu mežs”.

Foto galerija no meža stādīšanas apskatāma ŠEIT. 

 

 

 

Datums: 2023. gada 15. maijs