Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Vecpiebalgas apvienības aktualitātes martā

Vecpiebalgas apvienības aktualitātes martā

Veiks kapsētu digitalizāciju 

Jau ziņots, ka Lauku atbalsta dienests janvārī apstiprinājis Cēsu novada Vecpiebalgas apvienības pārvaldes projekta pieteikumu "Cēsu novada Vecpiebalgas apvienības kapsētu digitalizācija". Īstenojot projektu, taps sistēma, kas ļaus ikvienam iedzīvotājam no jebkuras vietas pasaulē, izmantojot datoru vai viedierīci ar pieeju internetam, iegūt sev nepieciešamo informāciju par apbedījumiem Vecpiebalgas apvienības kapsētās un viegli tos atrast arī klātienē. 

Pašlaik norit iepirkuma dokumentācijas izstrāde. Pēc dokumentācijas sagatavošanas izsludinās iepirkumu.  

Pavasarī pie Vecpiebalgas bērnudārza uzstādīs brīvdabas skatuvi 

Aizvadītā gada decembrī Lauku atbalsta dienests apstiprināja Vecpiebalgas apvienības pārvaldes projekta pieteikumu "Skatuve priekam un par prieku bērniem!", kas paredz mūsdienīgas brīvdabas skatuves izveidi pie Vecpiebalgas bērnudārza. 

Šī gada februārī izsludināts iepirkums par brīvdabas skatuves un labiekārtojuma elementu piegādi un uzstādīšanu. Martā notiks iepirkuma procedūras ietvaros saņemto piedāvājumu vērtēšana. 

Taurenē labiekārtos sporta laukumu 

Lauku atbalsta dienests (LAD) ir apstiprinājis Vecpiebalgas apvienības pārvaldes projekta pieteikumu aktīvas atpūtas un brīvā laika pavadīšanas infrastruktūras pilnveidei pirmsskolas bērniem un vietējo iedzīvotāju veselīga dzīvesveida iespēju nodrošināšanai Taurenē. 

Paredzēts, ka sporta laukuma teritorijā uzstādīs dažādus brīvdabas atpūtas un vingrošanas elementus – kāpelēšanas kompleksu, balansieri, piramīdas, zig-zag līdzsvara joslas un šķēršļu trases. 

Februārī noslēdzies iepirkums par brīvā laika pavadīšanas infrastruktūras pilnveidi.  

Tiek gaidīta atbilde no LAD par iepirkuma dokumentācijas apstiprināšanu. Pēc dokumentācijas apstiprināšanas tiks slēgts līgums ar pakalpojuma sniedzēju par sporta laukuma labiekārtošanu. 

Aktīvi norit projektēšanas un citi dokumentācijas sagatavošanas darbi 

Notiek projektēšanas darbi Gaujas ielas (Taurenē) pārbūvei un apvienības pārvaldes administratīvās ēkas Vecpiebalgā, Alauksta ielā 4, pielāgošanai, lai pārceltu Vecpiebalgas bibliotēku uz jaunām telpām.  

Aizvadot sarunas ar projektētāju, notiek darbs pie Inešu pamatskolas ēkas telpu grupu maiņas plānošanas.  

Norit Zēniņi–Kūlas ceļa izbūves projekta izmaiņu gatavošana.  

Gatavo dokumentāciju Vecpiebalgas katlu mājas apkures katla iepirkumam. 

Sarunu vakars Vecpiebalgā

Vecpiebalgas apvienības pārvalde aicina Vecpiebalgas pagasta iedzīvotājus uz sarunu vakaru Vecpiebalgas pagasta bibliotēkā 12.martā plkst.17.00. 

Sarunu vakarā piedalīsies Vecpiebalgas apvienības pārvaldes vadītāja p.i. Lelde Burdaja un apvienības speciālisti.

Lūgums iedzīvotājiem savus jautājumus vai sarunas tēmas sūtīt ŠEIT līdz 8.martam.

Pasākumi

Svētdien, 3.martā, plkst.15.00 Taurenes "Nēķena" muižā izskanēs sirsnīgs un melodisks koncertstāsts "Tēvs un meita" (Elizabete Zagorska, Rolands Zagorskis un Artjoms Sarvi).
 
Piektdien, 8.martā, plkst.16.00 Taurenes "Nēķena" muižā notiks Riharda Čerkovska stāvizrāde "Patiesība par bērnu audzināšanu". Ieeja pasākumā no 18 gadu vecuma. 

Dzērbenes Tautas namā 8.martā plkst.20.00 notiks koncerts – ballīte "Par mums – sievietēm". Priecēs mūziķi Toms Ņizins un "Dārgoļi". Tikšanās ar autosportisti Renitu Aukšmuksti. Omulīgākai gaisotnei līdzi ņemams groziņš. Informācija un galdiņu pieteikšana – 29408315 

Piektdien, 15.martā, plkst.19.00 Vecpiebalgas muižā Inešos izskanēs aktiera Mārtiņa Liepas autorkoncerts "Citādāks". 

Vecpiebalgas Kultūras namā norisināsies projekta "Latviešu rakstainais cimds" nodarbība. Nodarbība notiks 16.martā plkst.11.00.

Sestdien, 23.martā, plkst.18.00 Vecpiebalgas Kultūras namā notiks amatiermākslas kolektīvu pavasara koncerts "Par prieku sev, par prieku tev".

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, 25.martā, plkst. 12.00 piemiņas brīdis pie Dzērbenes represēto pieminekļa.
Plkst.12.30 Dzērbenes pilī muzikāli atmiņu stāsti kopā ar Sakšu dzimtu.

25.martā plkst.12.30 Taurenē pie piemiņas akmens "Ar sapni par Dzimteni" notiks komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdis.

Sestdien, 30.martā, plkst.15.00 Taurenes Kultūras namā notiks Taurenes amatierteātra "Radi" pirmizrāde H. Ammers "Četras dāmas un džokers".

Svētdien, 31.martā plkst.11.00–15.00 Taurenes Kultūras nams aicina uz Lieldienām Taurenē. Plkst.11.00 cirka izrāde, plkst.12.30 radošas meistarklases. Būs Lieldienu foto kaste. 

Vecpiebalgas Kultūras namā 31.martā plkst.11.00 notiks Lieldienu izrāde ģimenēm ar līdzdarbošanos "Otiņas un Krāsiņas Lielā diena".

31.martā plkst.13.00 Dzērbenes pilī notiks Lieldienu pasākums visai ģimenei "Noķer zaķi aiz ļipas!".  
 
Vecpiebalgas Kultūras namā 31.martā atgriežas tradicionālā Lieldienu balle ar Tomu Grēviņu, grupu “Transleiteris” un viesiem no Liepājas “E6”. Balle norisināsies no plkst.22.00 līdz plkst.3.00.

Izstādes

Līdz 15.martam Vecpiebalgas pagasta bibliotēkā apskatāma izstāde "Dziesma" 

Līdz 18.aprīlim Vecpiebalgas apvienības pārvaldē skatāma izstāde "Gara ceļiem". 

Kino

Kaives kinozālē būs skatāma daudzēriju spēlfilma "Pansija pilī". Piektdien, 1.martā, plkst.18.00 būs skatāma filmas 3. un 4.sērija, 8.martā plkst.18.00 5. un 6.sērija, savukārt 15.martā 7. un 8.sērija. 

Datums: 2024. gada 29. februāris