DOMES PRIEKŠSĒDĒTĀJS

MĀTES DIENU SAGAIDOT!

Maijs 2019. Priekšsēdētāja sleja.

Kā ik gadu, arī šā gada maija otrajā svētdienā Latvijā atzīmēsim Mātes dienu. Lai arī daudziem no mums attiecības ar mammām ir neiztrūkstoša ikdienas sastāvdaļa, šī tomēr ir ļoti īpaša diena, kurā mēs varam māmiņas gan īpaši sveikt, gan par viņām īpaši piedomāt. Man personīgi šī diena tiešām ir īpaša. Atzīšos, ka varbūt pat ikdienas steigā bieži vien ne līdz galam to esmu pienācīgi novērtējis. Taču manā sirdī Mātes dienai ir īpašs statuss un tā nav salīdzināma ar tādiem svētkiem kā Valentīna diena vai Starptautiskā sieviešu diena.
Mamma mums katram ir sava, katram tā ir pavisam savādāka, un katram tā ir īpaša. Cits mammas mīlestību ir saņēmis vairāk, cits vēl vairāk, taču ir pilnīgi skaidrs, ka bez mammas mēs šajā pasaulē nebūtu un bez mammas rūpēm, gādības un mīlestības mēs būtu pavisam savādāki.
Šajos svētkos es personīgi īpaši vēlos sveikt un pateikties divām mammām. Pirmkārt, protams, savai mammai. Par to, ka esi mani audzinājusi par tādu cilvēku, kāds esmu izaudzis. Kādu? Grūti teikt, taču zinu, ka Tev ir, ar ko lepoties! Paldies Tev par to, kam esi gājusi cauri manā bērnībā – gan rūpējoties par manu veselību, gan izturot nemitīgos izsaukumus uz skolu, gan neļaujot man pamest mūzikas skolu. Par to, ka Tu uz saviem pleciem vairāku gadu garumā esi nesusi mūsu tēta slimības smagumu. Paldies Tev par to, ka cieņpilni novērtē, ka bērniem pieaugot ir pašiem sava dzīve, kas daudzām mammām ir grūti pārvarams šķērslis.
Otra īpašā mamma ir manu dēlu mamma. Paldies Tev par Tavām diennakts rūpēm par mūsu puikām, kamēr es drošu sirdi varu būt prom ikdienas darbos. Es apbrīnoju Tevi par Tavu izturību, jo Tavai darbdienai nav nedz sākuma, nedz gala.
Māmiņas! Vēlos sirsnīgi sveikt un sūtīt laba vēlējumus katrai no Jums, kas šo lasa. Un arī vēl tikai topošajām māmiņām. Un arī potenciālajām māmiņām. Jo to tikai Dieviņš zina, kad mammas pienākums tiek uzticēts. Prieku, laimi un veselību, mīļās māmiņas!

Indriķis Putniņš, domes priekšsēdētājs

Saistītie raksti

Back to top button