KultūraPārvaldes jaunumi

Muzeju nakts Piebalgā

Šajā nedēļas nogalē, 14.maijā, norisināsies Muzeju nakts, kad klātienē un bez maksas ārpus darba laika būs iespēja apmeklēt muzejus visā Latvijā un citās kultūrvietas, kas piedalās šajā akcijā.

Muzeju nakts ietvaros aicinām ciemos uz Piebalgas muzejiem.


Piebalgas muzeju apvienība “Orisāre”. Karš un vērtības

Aicinām ieklausīties muzejos glabāto, karos un citos laikmetu griežos izglābto un arī neizglābto Piebalgas muzeju vērtību stāstos. Šajā vakarā muzejos tiks noslēgta elektrība. Apmeklētāji aicināti ņemt līdzi lukturīšus, kas būs nepieciešami, kad saule norietēs un Piebalgas personību mājas slīgs nakts tumsā.

Plkst.19.00 E. Dārziņa un J. Sudrabkalna “Jāņaskolā” izstādes “Piebalgas krogi” atklāšana.

Plkst.20.00 K. Skalbes “Saulrietos” izstādes “Bēglis” atklāšana.

Visi Piebalgas memoriālie muzeji atvērti no 19.00 līdz 01.00.

Uz tikšanos “Kalna Kaibēnos”, “Jāņaskolā”, “Kaikašos” un “Saulrietos”!


Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīcija “Vēveri”. Amatnieku meistardarbnīcas

Meistardarbnīcas plkst.18.00.

Maizes cepšana autentiskajā maizes krāsnī. Darbnīcu vadīs meistare Vita Žīgure. Dalība meistardarbnīcā bez iepriekšējās pieteikšanās. Kontaktpersona Edgars Žīgurs, tālr. nr. 29181219.

Audējas amata noslēpumi. Darbnīcu vadīs meistare Marika Šube. Dalība meistardarbnīcā bez iepriekšējās pieteikšanās. Kontaktpersona Edgars Žīgurs, tālr. nr. 29181219.


Dzērbenes pils

No plkst.12.00 Dzērbenes pilī novadpētniecības ekspozīcija gaidīs apmeklētājus.

Būs iespēja apskatīt cimdu izstādi “Ko stāsta Tavs cimds?” un rokdarbu izstādi-tirdziņu, kā arī aplūkot novadpētniecības ekspozīciju. Varēs ielūkoties Cimdu Jettiņas istabā un parunāties ar vēstures kluba “Serben dalībniekiem” par jaunākajiem atklājumiem apkārtnes novadpētniecībā.

Plkst.20.30 Saulrieta ekskursija pa pili ar spoku, joku un mazliet nopietniem stāstiem. Fotosesija tornī uz saulrieta fona.

Par “Muzeju nakts” aktivitātēm Latvijā vairāk lasi: www.muzeju-nakts.lv.

Akciju “Muzeju nakts” Latvijā koordinē Kultūras ministrija sadarbībā ar biedrību “Starptautiskās Muzeju padomes Latvijas Nacionālā komiteja”

 

Saistītie raksti

Apskati arī šo
Close
Back to top button