Novads

Nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi 2022.gadā

Cēsu novada pašvaldība sākusi izsūtīt nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu paziņojumus. Paziņojumi tiek izsūtīti uz personas e-adresi, reģistrēto e-pastu vai pasta adresi.

Pasta adresēs paziņojumi nonāks ap 15.februāri.

Ja maksājuma paziņojums šajā laikā nav saņemts, par to jāinformē Cēsu novada pašvaldība, rakstot uz nodokli@cesunovads.lv. Tāpat jāinformē, ja mainījies maksājuma paziņojuma saņemšanas veids vai faktiskā adrese.

Saskaņā ar likumu “Par nekustamā īpašuma nodokli”, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 31.martā, 15.maijā, 15.augustā un 15.novembrī – vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas vai arī reizi gadā – avansa veidā (ja termiņš ir brīvdiena, tas tiek pārcelts uz tuvāko darba dienu).

Nomaksāt NĪN iespējams pašvaldības norēķinu punktos, bankā, internetbankā, portālā www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv.

Maksājumu veikšanas punkti Cēsu novadā skatāmi ŠEIT.

Ņemot vērā valstī esošās ārkārtējās situācijas noteiktos ierobežojumus, aicinām nodokļa apmaksu veikt attālināti.

Veicot maksājumu internetbankā, būtiski pārliecināties, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu. Pārskaitījums veicams uz kādu no tiem pašvaldības kontiem, kas norādīti sagatavotajā maksāšanas paziņojumā.

Droši un ērti NĪN nomaksāt portālā www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv. Abos portālos pieejami pašvaldību banku konti NĪN samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija maksājuma veikšanai. Portālā http://www.epakalpojumi.lv iespējams veikt nomaksu arī par citas fiziskas vai juridiskas personas īpašumiem.

Pakalpojumu portālā http://www.epakalpojumi.lv lietotāji savā profilā var autorizēties ar “eParaksts mobile” rīku. Tas ir mūsdienīgs, ērts un drošs rīks, kurš bez maksas ir pieejams kā “iOS”, tā “Android” operētājsistēmu viedtālruņiem.

Lai nerastos pārpratumi par nodokļa apmaksas termiņu, portālā www.epakalpojumi.lv iespējams pieteikties atgādinājumu saņemšanai e-pastā vai īsziņas veidā uz mobilo tālruni (SMS) par NĪN apmaksas termiņa tuvošanos. Atgādinājuma vēstule uz norādīto e-pastu tiks izsūtīta septiņas dienas pirms maksāšanas termiņa, bet SMS veidā – maksāšanas termiņa samaksas dienā.

Atgādinām, ka saskaņā ar likumu, nodokļa maksātāju pienākums ir pašiem savlaicīgi interesēties par NĪN nodokļa apmēru un to, vai nodoklis nomaksāts pilnā apmērā.

Saistītie raksti

Apskati arī šo
Close
Back to top button