Sports

PAR LATVIJAS REITINGA SACENSĪBĀM ŠAUTRIŅMEŠANĀ VECPIEBALGĀ

30.martā pirmo reizi Vecpiebalgā norisinājās Latvijas reitinga sacensības “Vecpiebalgas kauss 2019”, kuras organizēja šautriņu mešanas klubs “Vecpiebalga” sadarbībā ar Vecpiebalgas novada domi, Vecpiebalgas kultūras namu un Latvijas Darts organizāciju.
Sacensībās piedalījās 79 kungi, 30 dāmas, 11 jaunieši un 7 juniori no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Mūsu šautriņu mešanas klubu pārstāvēja 17 dalībnieki – Avelīna Lāce, Alise Medne, Zanda Jurkāne, Andis Lauva, Evalds Zommers, Edžus Ķaukulis, Gunārs Zommers, Ilgvars Lācis, Jānis Lauks, Jānis Stepiņš, Jānis Zommers, Jurģis Zommers, Jevgēņijs Šantars, Matīss Bauers, Māris Spriņģis, Mārtiņš Rūdis Metums un Uģis Āboliņš.
Var teikt, ka mūsējie bija ļoti viesmīlīgi un augstas vietas neieņēma, ļaujot tās iegūt citiem.
Kā pirmie sāka juniori, un starp 7 dalībniekiem mūsu Jurģis Zommers. Jurģim pie uzvarām neizdevās tikt, un viņš izslēgšanas spēlēs neiekļuva. Par uzvarētāju kļuva Ralfs Lieģis (DK Vienradzis), kurš finālā pārspēja Ralfu Laumani (ŠMK “Liepāja”).
11 jauniešu konkurencē četri mūsējie – Alise Medne, Mārtiņš Rūdis Metums, Uģis Āboliņš un Jurģis Zommers. Mārtiņam Rūdim un Uģim šīs bija vienas no pēdējās sacensībām jauniešu konkurencē, jo pavisam drīz sasniegs 18 gadu vecumu. Labākais sniegums Uģim un Mārtiņam Rūdim, kuri apakšgrupā ieņēma otro un trešo vietu. Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā abi piedzīvoja zaudējumus un izstājās no tālākās cīņas. Alisei un Jurģim izslēgšanas spēlēs iekļūt neizdevās. Par uzvarētāju kļuva Ralfs Laumanis, kurš junioros palika otrais.
Dāmu konkurencē Avelīnai, Alisei un Zandai neveiksmes apakšgrupās liedza piedalīties izslēgšanas spēlēs. Rezultātā visām dalītā 17. vieta. Vecpiebalgas kausa ieguvējas – pirmajā vietā Sarmīte Lavrentjeva (Rīga), otrajā vietā lietuviete Algina Juknaite. Trešās – Marija Ružāne (SK Kuorsava) un Kristīne Mickus (ŠMK “Priekule”).
No mūsu kungiem veiksmīgākie Gunārs Zommers, Jānis Zommers un Jānis Lauks, kuri iekļuva izslēgšanas spēlēs. Gunāram pirmā kārta bija brīva, bet Jānis Zommers un Jānis Lauks ar vienādu rezultātu 4:3 uzvarēja Oskaru Kovaļevski un Zigmundu Kraukli. Nākamajā kārtā Gunārs piekāpās Raimondam Jankūnam, Jānis Lauks spēcīgajam lietuviešu spēlētājam Mindaugam Barauskam, bet Jānis Zommers nākamajam finālistam Jānim Kupšim. Arī kungiem ieņemta dalītā 17. vieta. Pārējiem mūsu kluba kungiem tik labi nesekmējās un izslēgšanas spēlēs neiekļuva.
Par pirmo Vecpiebalgas kausa ieguvēju kļuva Arūns Čiplys no Lietuvas, kurš finālspēlē uzvarēja Jāni Kupši no Liepājas (DK Vienradzis). Trešajā vietā Ilvars Draulis (Rīga) un Aivars Šutka (SK Kuorsava).
Gandarījuma turnīrā dāmu konkurencē uzvarēja Biruta Skvirecka (Bauskas darts) un kungiem Haralds Trankals (ŠMK Asās Adatas).
Šautriņu mešanas klubs “Vecpiebalga” saka paldies par atbalstu Vecpiebalgas novada domei, Vecpiebalgas kultūras namam, Latvijas Darts organizācijai, Piebalgas Porcelāna fabrikai, „Ingas ziediem”, “Ķīzerkalna bistro”, “Epes garāža”, Kristapam Zārdiņam, Kristīnei Kuzmanei, Leldei Prūsei, Zandai Jurkānei, Ronaldam Mežalam un Uldim Zeitmanim, kā arī mūsu kluba biedriem par palīdzību sacensību organizēšanā un visiem dalībniekiem, kas piedalījās mūsu pirmajās rīkotajās sacensībās!
Tiekamies jau nākamgad ”Vecpiebalgas kauss 2020″ sacensībās!
Sacensību fotogaleriju skatīt šautriņu mešanas kluba “Vecpiebalga” interneta vietnē
Vairāk par rezultātiem interneta vietnē Latvijas Darts organizācijas interneta vietnē

Ilgvars Lācis, šautriņu mešanas kluba “Vecpiebalga” priekšsēdētājs

Saistītie raksti

Back to top button