DOMES PRIEKŠSĒDĒTĀJSPārvaldes jaunumi

SADARBĪBA IZGLĪTĪBĀ

Janvāris 2019.
Priekšsēdētāja sleja.
Esam pavadījuši veco gadu un uzsākuši līdzdzīvot jaunajam – 2019. gadam. Atskatoties uz pērno gadu un notikumiem novada dzīvē, nenoliedzami vissvarīgākā norise tajā, kas aizsākās jau aizpērn, ir novada izglītības iestāžu reforma. Šajā slejā nevēlos iztirzāt reformas norises, bet gan vairāk paraudzīties uz to, kas jādara tuvākajā nākotnē.
Ir skaidrs, ka pirmā kārtīgā izvērtēšana novada izglītības iestāžu reformai nevar būt ātrāk, kā pēc pirmā mācību gada. Protams, jau vairākkārt esmu uzsvēris tās pozitīvās tendences, kas jau šobrīd skolās vērojamas pēc reformas – gan Vecpiebalgas pamatskolā, gan Vecpiebalgas vidusskolā ir piepildītas visa vecuma bērnudārza grupas, mēs varam nodrošināt pedagogiem ievērojami konkurētspējīgāku atalgojumu, pamatskolas mūzikas programmā ir pieaudzis izglītojamo skaits, ienāk jaunās kompetenču izglītības vēsmas. Protams, apzināmies arī problēmas – Vecpiebalgas pamatskolā skolēnu skaits noteikti tika cerēts lielāks. Arī pedagogu trūkums mācību gada sākumā radīja satraukumu, taču, pateicoties jauno direktoru un viņu komandu enerģiskajai rīcībai, arī šie trūkumi ir novērsti.
Uzsākot jauno – 2019. – gadu, šķiet, viens no vissvarīgākajiem jautājumiem ir sadarbība. Domājot par skolām, to ne reizi vien ir uzsvēruši arī direktori – savstarpējā skolotāju, vecāku un skolēnu jeb, kā moderni saka – izglītojamo, sadarbība ir galvenais priekšnosacījums skolas sekmīgai attīstībai. Tāpēc arī es aicinu ikkatru, kam rūp mūsu skolu nākotne un izglītības attīstība novadā, galu galā – mūsu bērnu nākotne, atsaukties mūsu skolu vadītājiem un palīdzēt tiem, nevis būt vienaldzīgiem vai vēl vairāk – burkšķēt pa kaktiem, vērpjot dažnedažādas intrigas. Citam var patikt un citam var arī nepatikt direktoru darba stils, taču viss, ko viņi ir uzsākuši, ir tikai ar vienu mērķi – padarīt skolu kvalitatīvāku un interesantāku. Un, lai nu ko, bet nevēlēšanos sadarboties, izrunāties, atrisināt, to direktoriem pārmest mēs nevaram. Jo īpaši svarīga savstarpējā sadarbība šopavasar nepieciešama Vecpiebalgas vidusskolai, jo priekšā ir mācību programmu akreditācija. Uz sadarbību!
Novadnieki! Lai jums stipra veselība, blakus pamatīgs drauga plecs un izdošanās it visā iecerētajā! Laimīgu 2019. gadu!

Indriķis Putniņš,
domes priekšsēdētājs

Saistītie raksti

Back to top button