Pārvaldes jaunumiProjektiPROJEKTI 2018. GADS

TAURENĒ NOTIKS BIODEJAS NODARBĪBAS

ESF Projekta “Veselības veicināšanas pasākumi Vecpiebalgas novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/104) ietvaros arī šogad  no novembra līdz martam katru nedēļu notiks biodejas* nodarbības. Tās vadīs diplomēta pasniedzēja, Latvijas Biodanza skolotāju asociācijas biedre  Anita Čapkovska. Šogad biodejas nodarbību  norises vieta ir  Taurene. Pirmā nodarbība paredzēta jau 6. novembrī plkst. 17:30 Taurenes kultūras namā. Plānots, ka  arī turpmāk biodejas (biodanza) cikla  nodarbības notiks otrdienās (par pieņemamāko satikšanās laiku dalībnieki vienosies pirmajā nodarbībā).
Nodarbībās aicināti piedalīties visi – gan dalībnieces, kurām jau iepriekšējā sezonā biodeja bija kļuvusi  par ikdienas sastāvdaļu, gan dalībnieki, kam satikšanās brīnuma, viegluma,  radošuma, maiguma, mīlestības un spēka izdejošana būs jaunums.
Nodarbība ilgst aptuveni 2 stundas, nepieciešams apģērbs, kurā brīvi kustēties, neslīdīgas zeķes vai dejošanas  čības (“češkas”), dzeramais ūdens.
Lūgums  nenoticēt sociālo tīklu sniegtajai informācijai, kas ne vienmēr ir patiesa, bet  atnākt  uz pirmajām nodarbībām un saprast, vai biodeja ir veids kā komunicēt ar sevi, otru un grupu, kā savienoties ar dzīvesprieku un enerģiju, lai vieglāk tiktu galā ar ikdienas stresu un paaugstināt dzīves kvalitātes rādītājus.
Ja ikdienā esi dzīvojis trauksmē, stresā un problēmās, caur biodeju ir iespēja atgriezties reiz zaudētajā labsajūtas un laimes stāvoklī, kas mums katram no dabas ir dots.

* Viena no pēdējā laika populārām pašpilnveides metodēm ir biodanza jeb latviešu valodā – biodeja, kas tulkojumā nozīmē – dzīves deja. Tā ir zinātniski pierādīta veselības un personības attīstības metode, kuru 20. gadsimta sešdesmitajos gados Čīlē izveidoja spilgta personība – antropologs, psihoterapeits un mākslinieks Rolando Toro.

Daiga Šatrovska, Vecpiebalgas novada pašvaldības  projektu vadītāja

Saistītie raksti

Back to top button