Novads

Uz grants ceļiem sācies pavasara šķīdonis

Latvijā valsts autoceļu tīklā 53 % ceļu ir ar grants segumu. Līdz ar pastāvīgu atkusni, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums, uz grants ceļiem iestājas šķīdonis. Pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās.
Lai nestspēju zaudējušie autoceļi netiktu neatgriezeniski sabojāti, uz tiem tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Cēsu novadā ir 693 km ceļu ar grants segumu, un VAS Latvijas valsts ceļi (LVC) Cēsu nodaļas speciālisti seko līdzi autoceļu stāvoklim, lai gadījumos, kad ceļa virsma ir pārmitrinājusies un ceļš zaudējis nestspēju, ieviestu liegumu pārvietoties smagajam transportam. Aizliegums paliek spēkā līdz brīdim, kad ceļš ir apžuvis un to var kvalitatīvi sakārtot.
Karte ar autoceļu posmiem, kur ieviesti ierobežojumi, ir pieejama šeit: https://lvceli.lv/#_ierobezojumi_smagajam_transportam

Atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas, satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolē Valsts policija. Bez ierobežojumiem šķīdonī atļauts braukt operatīvajam un sabiedriskajam transportam, svaigpiena pārvadātājiem, kā arī transportam, kas izved kritušus lopus.

Transporta masas ierobežojumi šķīdoņa laikā ir vispāratzīta prakse, un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem.

Grants autoceļu uzturēšanas darbus šķīdoņa laikā nav iespējams veikt – uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa, tas tiks sabojāts vēl vairāk. Uzlabot grants ceļa stāvokli var tikai tad, kad tas ir apžuvis un atguvis nestspēju.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos Twitter un Facebook.

Saistītie raksti

Back to top button