ProjektiPROJEKTI 2011. GADS

VECPIEBALGAS NOVADA EZERUS PAPILDINA AR ZIVJU KRĀJUMIEM

Jau pavasarī Zivju fonds atbalstīja Vecpiebalgas novada pašvaldības projekta „Zivju resursu saglabāšana un pavairošana Vecpiebalgas novada ezeros III” realizāciju, kas finansējuma saņemšanai tika pieteikts fonda izsludinātajā pasākumā „Zivju resursu pavairošana un atražošana publiskajās ūdenstilpnēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, kā arī citās ūdenstilpnēs, kas ir valsts vai pašvaldības īpašumā”.

            Jūlija sākumā projekta  „Zivju resursu saglabāšana un pavairošana Vecpiebalgas novada ezeros III” ietvaros tika ielaisti 500 līdaku mazuļu Taurenes ezerā, 1000 līdaku mazuli Juvera ezerā, 7000 līdaku mazuļi Ineša ezerā un 9500 līdaku mazuļi Alauksta ezerā. Projekta kopējās izmaksas 3645,36 lati.  Zivju fonda finansējums sastāda 100%. Līdaku mazuļi uz novada ezeriem atceļoja no SIA „Rūjas zivju audzētava”.

            Šā projekta īstenošana ir ļoti svarīga mūsu novadam ne tikai saglabājot vērtīgo zivju populāciju Ineša , Taurenes, Juvera un Alauksta ezeros, bet arī veicinot tūrisma attīstību novadā , piesaistot tūristu un makšķernieku vēlmi doties uz mūsu novada ezeriem. Tā veicinās interesi par dabas un ūdeņu bagātību. Bagātinās novada un visas valsts vērtību kopumā.

Saistītie raksti

Back to top button