ProjektiPROJEKTI 2013. GADS

VECPIEBALGAS NOVADA EZERUS PAPILDINĀS AR ZIVJU KRĀJUMIEM

Jau pavasarī Zivju fonds atbalstīja Vecpiebalgas novada pašvaldības projektu „Zivju resursu pavairošana un atražošana Vecpiebalgas novada Ineša ezerā”, „Zivju resursu pavairošana un atražošana Vecpiebalgas novada Juvera ezerā”, „Zivju resursu pavairošana un atražošana Vecpiebalgas novada Taurenes ezerā”  realizāciju, kas finansējuma saņemšanai tika pieteikti fonda izsludinātajā pasākumā „Zivju resursu pavairošana un atražošana publiskajās ūdenstilpnēs un ūdenstilpnēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, kā arī citās ūdenstilpnēs, kas ir valsts vai pašvaldības īpašumā”.

            Šovasar projekta  „Zivju resursu pavairošana un atražošana Vecpiebalgas novada Ineša ezerā” ietvaros tiks ielaisti 24 790 zandartu mazuļu Ineša ezerā. Projekta kopējās izmaksas ir 2999,59 lati.  Zivju fonda finansējums sastāda 90%, Vecpiebalgas novada pašvaldības līdzfinansējums ir 10%. Zandartu mazuļi uz novada ezeriem atceļos no zivju audzētavas „TOME”.

Projekta  „Zivju resursu pavairošana un atražošana Vecpiebalgas novada Juvera ezerā” ietvaros tiks ielaisti 15 000 līdaku mazuļu Juvera ezerā. Projekta kopējās izmaksas 2994,75 lati.  Projekts tiks īstenots ar samazinātu Zivju fonda finansējumu, kas ir 1437,33 lati, pārējos projekta izdevumus segs Vecpiebalgas novada pašvaldība. Līdaku mazuļi uz novada ezeriem atceļos no SIA „Rūjas zivju audzētava”.

Projekta  „Zivju resursu pavairošana un atražošana Vecpiebalgas novada Taurenes ezerā” ietvaros tiks ielaisti 15 000 līdaku mazuļu Taurenes ezerā. Projekta kopējās izmaksas ir 2994,75 lati.  Projekts tiks īstenots ar samazinātu Zivju fonda finansējumu, kas ir 539,00 lati, pārējos projekta izdevumus segs Vecpiebalgas novada pašvaldība. Līdaku mazuļi uz novada ezeriem atceļos no SIA „Rūjas zivju audzētava”.

Šī projekta īstenošana ir ļoti svarīga mūsu novadam ne tikai saglabājot vērtīgo zivju populāciju Ineša, Taurenes un Juvera ezeros, bet arī veicinot tūrisma attīstību novadā, piesaistot tūristu un makšķernieku vēlmi doties uz mūsu novada ezeriem. Tas veicinās interesi par dabas un ūdeņu bagātību, paaugstinās novada un visas valsts vērtību kopumā.

Saistītie raksti

Back to top button