KultūraNovads

Vecpiebalgas pusē notiek “Tet Studio” jaunā seriāla “Anna no Zaļkalniem” filmēšana

Vecpiebalgas pusē notiek “Tet Studio” jaunā seriāla “Anna no Zaļkalniem” filmēšana, kas ir balstīta kanādiešu rakstnieces Lūsijas Modas Montgomerijas pazīstamajā grāmatā “Anna no Zaļajiem jumtiem”. Pie skatītājiem seriāls nonāks šī gada rudenī.

Seriālu veido režisors un producents Uldis Cipsts, tajā spēlē aktieri Rēzija Kalniņa, Tālivaldis Lasmanis, Marija Kulikovskaja, Dainis Gaidelis, Kristīne Krūze-Hermane, Dace Eversa, Sigita Pļaviņa, Lidija Pupure, Ēriks Vilsons un citi.

“Topošais seriāls vēsta par piecdesmitgadīgo Mariju, kura pēc tam, kad viņu ir pametis līgavainis, ir izvēlējusies nodzīvot dzīvi bez mīlestības, bet dzīvē ienāk audžubērns – pusaugu meitene Anna Kalniņa. Ar rudmatainās un dzīvu iztēli apveltītās meitenes palīdzību Marijai izdodas izveidot saikni ar pašai sevī dziļi noslēpto bērnu, no kā viņa līdz šim ir baidījusies visvairāk par visu pasaulē. Vienlaikus audžumeitas Annas spēja visur sagādāt sev nepatikšanas ir pamatā viņas piedzīvojumiem Silāres ciematā,” vēsta seriāla anotācija.

Marijas lomu seriālā atveido aktrise Rēzija Kalniņa, bet viņas brāļa Mārtiņa lomā iejūtas Valmieras drāmas teātra aktieris Tālivaldis Lasmanis. Annas loma atvēlēta četrpadsmitgadīgajai baltkrievu aktrisei Marijai Kulikovskajai.

Seriāla režisors Uldis Cipsts atzīst: “Klasiskās literatūras darbs, kuru mēs ekranizējam, arī simts gadus pēc sarakstīšanas ir dzīvs un dzirksteļo, liekot mums kopā ar galveno varoni Mariju no jauna saskatīt miljons krāsu savā dzīvē, nevis lasīt lūgšanas no grāmatām. Tā rīkojas arī Anna – ļaujas emocijām, un tās vienkārši plūst no sevis.”

Grāmatas ekranizējums seriāla formā visai ģimenei būs pieejams izklaides platformas “Tet+” un “Helio” interaktīvās televīzijas skatītājiem.

Saistītie raksti

Back to top button