NovadsPārvaldes jaunumi

VELO PIEDZĪVOJUMS PA ZAĻO DZELZCEĻU JAUNPIEBALGA-DZĒRBENE

5.augustā Vecpiebalgas novada pašvaldība organizē velobraucienu – izzinošu velo piedzīvojumu maršrutā Jaunpiebalga-Dzērbene-Jaunpiebalga. Brauciena maršruts (turp un atpakaļ) aptuveni 50 km. Pulcēšanās pie  Jaunpiebalgas vidusskolas ( Gaujas iela 41) plkst. 10.00

Lai izzinošais velo piedzīvojums būtu patiešām interesants, tiek pieaicināts vēsturnieks un vides gids Edgars Žīgurs, kurš pastāstīs dažādus faktus par dzelzceļu un tā vēsturi.

Dzērbenē mūs sagaidīs bijušais Dzērbenes stacijas darbinieks Romāns Ruķis, kas  ar saviem stāstiem dos nelielu ieskatu, kā tas bija tad, kad dzelzceļa stacija strādāja, kādi bija viņa pienākumi un atgadījumi.

Pēc tam dosimies apskatīt kā izskatās labiekārtotā atpūtas vieta pie Gulbenes ezera “Šķeperi”, tas būs neliels atpūtas brīdis pie ezera, jo pēc tam sāksies atpakaļceļš uz Jaunpiebalgu.

Taču pirms tam vēl iegriezīsimies viesu mājā “Saknītes”, kur saimnieces viesmīlīgi sagaidīs un velobraucējiem nodrošinās pusdienas. Pēc pusdienām katrs savā tempā varēs doties atpakaļ uz Jaunpiebalgu, atceroties visu labo, kas šajā dienā ir piedzīvots.

*Sadarbojoties ar SIA “Zauska” ir iespējas iznomāt velosipēdus Jaunpiebalgā ( līdz 10 gb.), zvanīt pa tālr. 27 001 128.  Braucienu pavadīs minibuss un, tehnisku problēmu gadījumā tiks nodrošinātas remonta iespējas. 

**Vecpiebalgas novada pašvaldība ir partneris Interreg Igaunijas/Latvijas pārrobežu programmas projektā “Zaļie Dzelzceļi” jeb “Green Railway”. Projekta mērķis ir radīt jaunu un interesantu tūrisma maršrutu, izmantojot kādreizējā dzelzceļa veidotās līnijas Dienvidigaunijā un Vidzemē. Gan vietējie iedzīvotāji, gan arī ceļotāji varēs izmantot vecā dzelzceļa maršrutu pārgājieniem un velo braucieniem.

***Vecpiebalgas novadā Dzērbenes pagasta teritorijā veikta bijušās  dzelzceļa līnijas Ieriķi – Gulbene  Dzērbenes pagasta teritorijā (13,5 km) sakārtošana, Gulbenes ezermalas teritorijas labiekārtošana, atpūtas vietas “Šķeperi”  izveide. Vēl plānota  posma marķēšana un informatīvo zīmju uzstādīšana.

Vairāk informācijas: www.vecpiebalga.lv facebook/Vecpiebalgasnovads

Informāciju sagatavojusi Laura Prūse, Vecpiebalgas novada tūrisma speciāliste, t. 26127653

Saistītie raksti

Back to top button