Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Vecpiebalgas apvienības aktualitātes jūlijā

Vecpiebalgas apvienības aktualitātes jūlijā

Vecpiebalgas apvienība veic kapsētu digitalizāciju

Jau ziņots, ka Lauku atbalsta dienests janvārī apstiprinājis Cēsu novada Vecpiebalgas apvienības pārvaldes projekta pieteikumu "Cēsu novada Vecpiebalgas apvienības kapsētu digitalizācija".

Pašlaik norit uzmērīšanas darbi. Projektu īstenos līdz 2024.gada decembrim. Kapsētu digitalizāciju veic SIA "CEMETY".
Īstenojot projektu, taps sistēma, kas ļaus ikvienam iedzīvotājam no jebkuras vietas pasaulē, izmantojot datoru vai viedierīci ar pieeju internetam, iegūt sev nepieciešamo informāciju par apbedījumiem Vecpiebalgas apvienības kapsētās
un viegli tos atrast arī klātienē. 

Pie Vecpiebalgas bērnudārza "Mazputniņš" uzstādīs brīvdabas skatuvi

Jūlijā pie Vecpiebalgas bērnudārza "Mazputniņš" uzstādīs brīvdabas skatuvi. Skatuves atklāšana notiks "Vecpiebalga atver durvis 2024" svētku laikā 27.jūlijā plkst.12.00. 

Izveidojot mūsdienīgu un drošu āra skatuvi ar sēdvietām skatītājiem, tiks radīta jauna un pievilcīga vieta dažādiem pasākumiem un kultūras norisēm, kas veicinās vietas potenciālu un vietējās sabiedrības iesaisti.  

Uzstādīšanas darbus veiks SIA "GoPlay" par kopējo summu 16 496 EUR bez PVN. 

Jau ziņots, ka aizvadītā gada decembrī Lauku atbalsta dienests apstiprinājis Cēsu novada Vecpiebalgas apvienības pārvaldes projekta pieteikumu "Skatuve priekam un par prieku bērniem!" (Nr. 23-09-AL18-A019.2201-000008), kas tika iesniegts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas (LAP) 2014.–2020. gadam apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītu vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros. 

Notiks konkurss "Sakoptākā sēta"

Lai izceltu skaisto, veiksmīgi īstenoto un veicinātu vides sakoptību, Vecpiebalgas apvienības pārvaldes pagastos arī šogad apzināsim sakoptākās privātmājas, lauku saimniecības, uzņēmumus, krāšņākos balkonus un pašvaldības iestādes. Konkurss norisināsies no 10. līdz 25.jūlijam. Plašāka informācija par konkursu ŠEIT.

Pasākumi 

Sestdien, 20.jūlijā, no plkst. 12.00 Dzērbenē notiks pasākums "Pilna sauja Dieva vārdu". Brāļu draudžu diena Dzērbenē. Teicējam Aumaņu Andžam 240. Plkst.12.00–14.00 svētbrīži Saiešanu nama vietā "Jaunītēs" ("Jaunietēs"), pie Aumaņu Andža kapa Dzērbenes Vecajos kapos un mācītāja Augusta Keislera kapa Dzērbenes Jaunajos kapos. Plkst.15.00 Dzērbenes baznīcā
ieskats Brāļu draudžu vēsturē, vēsturiski stāsti, leģendas, pierakstītās atmiņas par stāstnieku Aumaņu Andžu un viņa laikabiedriem, Aumaņu Andža dzejas grāmatas atjaunotās versijas prezentācija. Pēctam koncerts "Mēs. Laiks. Mūzika" (Riharda Dubras un Jāņa Lūsēna mūzika). Noslēgumā svētku zupa un draudzīgas sarunas.

Sestdien, 20.jūlijā, plkst.20.00 Kaives muižas parkā notiks Kaives pašdarbības kolektīvu koncerts "Skati mani vasara!". Piedalās: Kaives deju kopa "Elka", Kaives amatierteātris "AkA" un Kaives Jaunais ansamblis. Pēc koncerta retro ballīte ar ansambli "Ziņģes brāļi" no Bauskas.

Svētdien, 21.jūlijā, plkst.15.00 Taurenes "Nēķena" muižas parka estrādē tiks izrādīta Jaunpiebalgas amatierteātra "Triksteri" izrāde jeb nedaudz nopietna luga trīs cēlienos – "Ziediņš gatves galā".

Šogad, 28.jūlijā, Dzērbenes mūzikas skola svin 35 gadu jubileju un aicina uz skolas salidojumu Dzērbenes pilī. Salidojumā aicināti piedalīties visi, kuri kādreiz mācījušies vai strādājuši Dzērbenes mūzikas skolā. Plašāka informācija ŠEIT.

Sestdien, 20.jūlijā, plkst.11.00 Vecpiebalgas BMX trasē (Rātmindera parkā) norisināsies Latvijas riteņbraukšanas federācijas "Crystal Dent BMX Latvijas kausa 5.posms". Savukārt 21.jūlijā plkst.11.00 sacensības tiks turpinātas, lai cīnītos par Cēsu novada "SK VECPIEBALGA BMX KAUSU 2024".

Jūlija beigās, 26.-28.jūlijā, Vecpiebalga aicina uz tradicionālajiem svētkiem "Vecpiebalga atver durvis". Šogad svētki veltīti Piebalgas vārda astoņsimtgadei, tādēļ svētku moto ir: "Urksts, žurme un luste Vecpiebalgā!" Prāts, enerģija un prieks. Senie Piebalgas izloksnes vārdi izvēlēti, lai akcentētu šīs unikālās vietas un cilvēku raksturu, to, ka šī ainaviskā Vidzemes augstienes daļa, daļa no Piebalgas kultūrtelpas, ir ne vien daiļa, bet arī sargājama un dzīva vērtība. Svētku programma apskatāma ŠEIT.

Izstādes

Dzērbenes pilī apskatāmas trīs izstādes- Zojas Filanovas gleznu izstāde "Dvēseles vēsture", cimdu izstāde "Dabas balss" un Latvijas Kultūras akadēmijas un radošās mājas "Memberi" izstāde "Vides portrets. portrets vidē".

Datums: 2024. gada 5. jūlijs